Pred niekoľkými rokmi prebehol v niektorých krajinách EÚ prieskum, v ktorom sa výskumníci pýtali žien, aké erotické sny sa im najčastejšie snívajú. A aké boli výsledky? Ženy nesklamali a výsledky potvrdili predprieskumové predpoklady.

Najčastejšie sa európskym ženám sníva, že ich zvádza neznámy silný, dominantný muž, ktorému sprvu odolávajú, ale napokon sa mu oddajú. Psychológovia tvrdia, že takéto druhy erotických snov, v ktorých je žena pod dominanciou muža, sa nežnému pohlavia snívajú pravdepodobne už od praveku. Je to preto, že ženy v dobách minulých potrebovali silného, schopného muža, ktorý sa dokázal postarať o ich bezpečie a dokázal rodine zabezpečiť potravu. Aj dnes nejedna žena hľadá muža, ktorý je dominantný a vie ju ochrániť pred nástrahami sveta, dobre zarobiť, ale zároveň byť nežný a pozorný.

Druhý najčastejší druh erotických snov žien v EÚ boli lesbické sny. Vysvetľovať, čo sa sníva ženám pri lesbickom sne, je určite zbytočné. Údajne až 55 % európskych žien sníva o nežnôstkach s inou ženou, približne štvrtina už má za sebou bozkávanie so ženou a asi 10 % žien v EÚ už vyskúšalo milovanie s inou ženou aj napriek svojej heterosexuálnej orientácii. Lesbické sny sú určite častým druhom erotického sna aj v prípade muža :)

No a tretí typ erotického snenia u žien v EÚ sa týkal posteľných radovánok s pekným mužom, s ktorým žena prichádza aspoň raz za čas do styku osobne, napr. s pohľadným susedom, sexy kolegom, sympatickým poštárom a pod. Takéto sny sa, paradoxne, snívajú ženám zadaným, naopak, slobodným sa sníva najmä prvý alebo druhý typ snov.

Bolo by zaujímavé uskutočniť takýto prieskum na Slovensku. Boli by výsledky podobné ako pred niekoľkými rokmi v západoeurópskych krajinách? Milé dámy, ak niektorá z vás číta tento príspevok, aké erotické sny sa snívajú vám? Podeľte sa s nami o ne v komentároch.:)