Ak by sa nás niekto opýtal, aký filmový žáner je momentálne v kurze a my by sme odpovedali komix, myslíme, že by sme odpovedali správne.

Komixové spoločnosti ako Marvel alebo DC Comix chrlia jeden film za druhým a ich najväčší boom sa ešte iba očakáva. Je totiž možné, že ak dnes napíšete dobrý komix o desať rokov z neho Hollywood urobí trilógiu. Komixový fenomén sa netýka iba strieborného plátna, po tejto téme chňapli televízne spoločnosti ako vyhladnutý vlk po jahniatku a vyťahujú možné TV adaptácie z klobúka ako kúzelník Pokustón králikov a zdá sa dokonca, že ten klobúk momentálne ani nemá dno. Dávame preto do pozornosti zopár komixových seriálov, na ktorých sa práve pracuje alebo už čoskoro opustia brány televíznych spoločnosti, aby prenikli do našich životov a zmenili ich tak, že aj my si budeme myslieť, že sme komixové postavy.

LICIFER – premiéra rok 2016

Seriál z televíznej spoločnosti FOX už podľa názvu nebude telenovela. Tohto vládcu pekla už nebaví neustále hľadieť do pekelného ohňa, a tak sa jedného dňa rozhodne zbaliť kufre, rezignovať na svoju funkciu a prísť sa pozrieť na zem k nám ľuďom. A kde inde by si mohol tie kufre vybaliť, ak nie v meste anjelov Los Angeles. Rozhodol sa však, že na chvíľu bude ľuďom pomáhať a pochytá zopár lumpov. Seriál režíruje Les Wiseman (Underworld, Smrtonostná pasca 4, Total Recall), v hlavnej úlohe Lucifera sa predstaví Tom Ellis (napr. sitcom Miranda).

DARK MATTER – premiéra 12. jún 2015

Skutočnosť, že tu dlho nebol poriadny vesmírny sci-fi seriál, sa rozhodne prelomiť tv spoločnosť SyFy, ktorá už o necelý mesiac uvedie tento seriál od tvorcov Hviezdej brány Jozepha Mallozziho a Paula Mullieho. Tí zároveň vytvorili komix podľa ktorého sa seriál nakrúca. Dej sa bude odohrávať na vesmírnej lodi, kde sa prebudí 6 ľudí, a samozrejme, nebudú vedieť, kto sú a prečo sa tam ocitnú. Isté je, že ich budúcnosť sa nebude maľovať ružovou farbou.

FEAR THE WALKING DEAD – premiéra leto 2015

Názov sa veľmi podobá na dnes už kultový seriál Walking Dead, ktorý môžete vidieť aj na našej TV stanici a na jeseň si pripíše 6. sériu. Nie je to náhoda, keďže sa jedná o Spin-off seriál, čo znamená, že sa odohráva približne v rovnakom čase, no na inom mieste a s inými hlavnými postavami (s občasným prepojením – nemusí byť pravidlom). Dej sa odohráva v Los Angeles, kde vypukne podivná nákaza. Spočiatku to vyzerá ako chrípka, no keď nezaberá ani povinné očkovanie, máme tu iba jediný scenár, a to viac živých mŕtvych než živých. Seriál bude mať premiéru na TV stanici AMC (Walking Dead, The Strain, From Dusk Tll Dawn).

SUPERGIRL – premiéra jeseň 2015

V roku 1984 uzrel sveta film Supergirl, ktorý mal byť ženským protipólom Supemana, v hlavnej úlohe s Faye Dunaway, no stal sa prepadákom, a tak sa na ženské superhrdinky na chvíľu zabudlo. Lenže v spoločnosti CBS si povedali, že keď je komix v kurze, tak skúsime niečo oprášiť. A veru, že oprášili a seriál Supergirl ožije na našich televíznych obrazovkách a notebookoch už túto jeseň. Hlavnú hrdinku si zahrá Melissa Benoist (seriál Glee) a ako tvorca seriálu je označovaný pán menom Greg Berlanti. Tí, čo poznajú Arrow alebo The Flash, si toto meno určite v titulkoch už niekedy všimli. Aby sme to uviedli na pravú mieru, ak si myslíte, že táto kočka bude hádzať kamiónmi alebo presunie zem do inej slnečnej sústavy, tak ostanete asi sklamaní. Seriál bude poňatý v štýle kriminálky CSI.

komiks

KRYPTON – premiéra neurčená (pravdepodobnosť rok 2016)

Tak a posledným polienkom do komixového ohňa je seriál, ktorý je zatiaľ opradený všelijakými nejasnými víziami. Už z názvu je jasné, že k Supermanovi nebude mať ďaleko. Seriál pripravuje televízna spoločnosť SyFy. Hovorí sa o veľkom potenciále, keďže za seriálom stojí muž menom David S. Goyer (filmová trilógia Blade, seriáloví DaVinciho Démoni). Dej sa bude odohrávať na planéte Krypton, odkiaľ pochádza Superman, no ešte predtým, než tohto pána s plášťom vypustia na Zem. O tom, kedy bude mať tento seriál premiéru nevedia vraj ani na samotnom Kryptone. No komixový nadšenci už teraz vyberajú vreckovky, aby si utreli sliny.

krypton

A ešte jeden odkaz našim televíznym staniciam: Ak tie seriály nekúpite, verte, že si nájdeme iné kanály, na ktorých ich uvidíme. :P

Autor: Marián V. | Foto: deadline.com