Nie je to prvý a určite ani posledný pokus o spojenie moderných hudobných prvkov s tými tradičnými. Videoklip natočený v štýle rapovej scény pre „ľudovku“ – to musíme všetci uznať, že sme sa posunuli zase kúsok o level vyššie. Alebo by bolo príznačnejšie povedať nižšie?To, že klasické ľudové piesne budú mať zrejme na veky vekov svoje publikum a nie je to iba záležitosť našich starých materí, chápeme. Veď aj dnešné mladé dievčatá, dokonca často aj z väčších miest, inklinujú k tradičnému „folklóru“. Ak by to tak nebolo, asi by nebola koncertná šnúra IMT Smile s Lúčnicou taká „in“.

03

Ale chlapci z videoklipu, predsa len máme zopár výhrad k tomuto vášmu „skvostu“, ktorý sme v redakcii nemohli ani dopozerať, pretože „pusu daj a pusu dala, nepýtaj sa a nepýtala, lebo aj mama taká bola keď ešte mladá bola“ sme tam počuli možno asi aj viackrát, ako spieva Rytmus slovíčko j*be v skladbe „Čo ti yebe, čo ti yebe“. To poprvé.

Po druhé, čo nám naozaj oči vyráža, je spojenie klasických dedinských folklórnych dresov, alias krojov, s košeľami zahraničných značiek s logom na hrudi. Nedá sa nám neopýtať, ktorý konkrétny stajlista z Nákupných maniačok toto vymyslel?! A po tretie, brake-dancové zoskupenie v mikinách, plus dievčatá v šatách zo spoločenských tancov, plus baletky?

02

Normálne sme čakali, kedy sa obraz zastaví a začne sa triasť ako v najnovšom počine od EGA, alebo kedy tam ešte nabehnú nejakí černosi s reťazami okolo krku, oblečení v kožuchoch, s dvoma štetkami po každom boku. Alebo či ešte niekde okolo netancujú dievčatá v oblečkoch ala „cvičme v rytme“ a kamera na ich upriami postupne záber.

Čerešničkou na torte by mohli byť prestrihy na blížiaceho sa hard-rockera, ala Marylyn Manson, samozrejme, oblečeného taktiež do kroja ako chlapci z Tublatanky za oných čias na svojich koncertoch, ktorý by prifrčal na starej embéčke. Nejaký druhý týpek by mu šmaril malú kuru na blatník, Marylyn by ale vyšiel z auta, zakusol tej sliepke do hlavy a vzápätí roztrieskal gitaru o vráta od stodoly.

Uvedený text je obyčajný, sprostý hejt a nemá s názorom redakcie nič spoločné.

Iba že by mal.