Čoraz častejšie sa objavujú pochybnosti o pripravenosti Brazílie a mesta Rio de Janeiro na organizáciu letných olympijských hier 2016. Dôvodov je pritom viacero – od nevyhovujúceho stavu športovísk cez nebezpečné choroby až po chátrajúce hotely. V jednom z nich sa usadila aj slovenská posádka. Hotel určený pre novinárov z celého sveta pôsobí ako po 2. svetovej vojne. A hoci bol kontrolórmi schválený a označený ako spôsobilý na olympijské hry a ubytovanie novinárov, musel byť kompletne opravený a zrekonštruovaný. Nič z toho sa ale nestalo a novinári tak čelia neľahkej výzve.

Je až zarážajúce, s akým postojom sa k organizácii postavili domáci Brazílčania. Nechať hotelové izby v stave, ktorý je nepríjemný a nebezpečný nielen po vizuálnej stránke, ale taktiež po tej funkčnej. Absencia akýchkoľvek bezpečnostných opatrení tak nie je ničím výnimočným. Nuž, držíme novinárom zo Slovenska palce!

Foto: Facebook.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.