Neviem ako vy, ale ja sa celkom dobre bavím nad výpoveďami dievčat, ktoré všade rozhlasujú, akí majú byť muži milí, mierumilovní, romantickí, slušní, starostliví, inteligentní atď. V dotazníkoch, ktoré nám slečny v redakcii vypĺňajú, býva na otázku „ako by sme ťa v klube zbalili“ v 90 % prípadoch odpoveď, že v klube za žiadnych okolností a baby v neposlednom rade dodávajú, že muž by nemal byť buran, nemal by fajčiť, nadávať a piť alkohol.

V praxi to vyzerá takto: stretnete dievča, dáte sa s ním do reči a akože „nenápadko“ zisťujete, či má alebo nemá chlapa, takže sa spýtate „ako je možné, že je tak pekné dievča samo?“ Na čo dostanete siahodlhé odpovede o tom, ako túži spoznať konečne chlapa, ktorý nebude prelietavý, bude dobrosrdečný, veselý, rodinne založený a mierumilovný týpek. Hovoríte si, že vám svitá nádej na túto megakosť, pretože všetky jej požiadavky spĺňate…

Ale ako to v každej dobrej rozprávke chodí, niekde musí byť „pes zakopaný“, že áno. Čiže dotyčnú pravdepodobne ďalšiu sobotu stretnete niekde na diskotéke v inom meste vlniac sa na pódiu parketu, ktorý je v tom podniku normálne určené na vystúpenie – napríklad striptízové. Takže je to vyvýšená „bedňa“, vďaka ktorej vidí celý podnik, ako krúti zadkom v štýle, že ak by ju zbdala Nicki Minaj, zrejme si položí otázku, že niekde v tom svojom videoklipe urobila chybu…

V tom začnete premýšľať, ako je možné, že takéto dievča robí vlastne verejný striptízový tanec zdarma a pritom vám ešte pred pár dňami líčila, že ona je malé nevinné chúďatko, ktoré by rado našla svojho princa na bielom koni, skromného a srdečného chlapca, usadilo sa, vydalo, malo veľa detí a žilo šťastne vo zväzku manželskom oslavujúc krásy rodinného života.

Realita je však iná a alkohol často robí svoje. Občas dokonca iba akási nočná atmosféra a topánky, ktorým sa chce strašne tancovať a občas, samozrejme, aj nejaká tá mäkšia či tvrdšia droga. Dievča sa začne na príznačnú pesničku vlniť, ucíti na sebe pohľady mužov a nevie prestať, vrtí sa, krúti zadkom… v redakcii to jednoducho voláme „chce byť ku*va najväčšia“.

To ale nie je ani zďaleka všetko. Zrazu padajú mýtické a hlavne mylné záväzky o balení mierumilovnými a srdečnými mužmi. Takí sa hlavne ani neopovážia. Vyhrávajú tí, čo pred ňou dajú niekomu cez hubu, sú alkoholici prvého rangu, každé ich tretie slovo je hrubozrnná nadávka a v neposlednom rade sú to vychýrení miestni sukničkári, čo pretiahli všetky dievčatá od Michaloviec až do Popradu. Takí ju tam, a čo je najpodstatnejšie, najparadoxnejšie a najzaujímavejšie, ešte v tú noc oprú niekde zo zadnej strany autobusovej zástavky, áno, tej hneď vedľa diskobaru.

Avšak prečo sa niečo také deje ako na bežiacom páse? Odpoveď nie je až taká zložitá. Pozrime sa na to čisto z vedeckého pohľadu. Tak ako my muži máme niekde hlboko vo vnútri v podvedomí zakódované, že chceme naše semeno rozosiať na čo najviac „políčok“, tak dievčatá majú rovnako dané do pudových vienok, aby sa ich „políčko“ nechalo obsiať tým najsilnejším samčekom zo svorky, aby bola čo najväčšia pravdepodobnosť, že počne potomkov, ktorí budú mať čo najväčšiu šancu na to, aby sa opäť stali tými najsilnejšími jedincami a zostal tak zachovaný rod. Tieto pudy, či chceme alebo nechceme, máme ako ľudia v sebe. Niektorí jedinci, samozrejme, viac a niektorí menej.

Pozrime sa do zvieracej ríše, z ktorej máme tieto pudy zdedené. Napríklad samčekovia jeleňov sa budú za hukotu ručania s parožím pretláčať medzi sebou, kým nevyhrá ten s tými najväčšími parohmi a najsilnejšími nohami – čo pre samičku podvedomo / pudovo znamená, že by sa o ňu a o ich spoločných potomkov v nebezpečných situáciach, napríklad pri útokoch predátormi, vedel najlepšie postarať a ochrániť ich.

A veľmi podobné je to i u väčšiny zvieracích druhov – samček musí ukázať fyzickú silu, silu hlasu, silu vôle, výdrž a odhodlanosť, až potom si ho samička pustí k sebe. No a takto to funguje aj so slečnami vlniacimi sa na parkete diskotéky. Čo tam po milých a úprimných. Ku*evníci, hajzli, chu*igáni a násilníci – tí sú jednoducho podvedome za „mačov“, ktorí dostanú možnosť si s týmito „štetkami“ zašukať.

Takže nabudúce, napriek tomu, čo dievčatá o sebe rozhlasujú: dobre sa ožrať, rozraziť dvere na podniku, dať prvému čávovi cez hubu, zamieriť k prvej rozkokošenej „wanna be“ štetke na parket, zobrať ju cez plece rovno za autobusovú zastávku a tam už vám hádam netreba radiť čo a ako. Po dokončení toho, „čo situácia vyžaduje“, postupujte cyklicky od „rozraziť dvere“. Veď toto si tie štetky predsa pýtajú! Či nie? :P

Zdroj: Manmagazin.sk | Foto: Depositphotos, Giphy