Rozhodli ste sa okoreniť si leto výletom na nudapláž? Alebo vás len zaujíma, ako to na týchto miestach, kde sa muži aj ženy všetkých vekových kategórií promenádujú tak, ako ich Boh stvoril, funguje? Tak potom zbystrite pozornosť, pretože pre vás máme 9 pravidiel, ktoré návštevníci nudapláži musia dodržiavať, a o ktorých by ste mali vedieť, ak sa na nich náhodou ocitnete.1. Niekedy je oblečenie povolené, niekedy je prekážkou

Aj na nudaplážach existujú miesta alebo udalosti označené termínom “clothes-optional”, teda “oblečenie je dobrovoľné”. V takomto prípade si na sebe môžete nechať aspoň nejaké to dlhšie tričko, aby ste zahalili najintímnejšie časti vášho tela a lepšie si navykli na verejnú nahotu. Všeobecne však platí, že aj na takto označených miestach sa do bazénov a víriviek chodí len a len v Adamovom rúchu.

2. Možno vám prelepia foťák na mobile

14589103253_9182786745_k

Často sa stáva, že keď si na nudapláži vytiahnete z tašky telefón, niekto zo správcov pláže vás požiada, aby ste si cez fotoaparát prelepili červenú nálepku. Je to logické, keďže nikto z návštevníkov netúži po tom, aby sa ich akty objavili na internete proti ich vôli.

3. Všade si noste uterák

Je to v podstate ako Stopárov sprievodca po galaxii. Len bez vesmírnych lodí a depresívnych robotov. Uterák je praktický napríklad preto, lebo sadnúť si na piesok v nudaplážovom outfite (čítajte nahý) je extrémne nepohodlné.

4. Môžete mať na sebe vhodnú plážovú obuv

Na niektorých miestach sa v piesku môžu ukrývať odpadky, inde mravce. V ani jednom prípade nebude kontakt bosej nohy s niečím takým výhrou. Je úplne bežné, že ľudia majú okrem obuvi aj pokrývku hlavy, prípadne nejaký ten šperk.

5. Na mieste môžete natrafiť aj na nudistickú reštauráciu

Samozrejme, treba byť o to viac opatrný, keď jete vrelú polievku, lebo je rozdiel, či si obaríte nohu, alebo… niečo iné. Obsluha, napriek tomu, že väčšinou ide o fanúšikov nudapláží, je oblečená. Predpokladáme, že z hygienických dôvodov.

6. Komunity nudistov si nepotrpia na telesné detaily

5358317184_367871738e_b

Neostrihali ste si nechty? Trčí vám odniekiaľ niečo, čo by tam trčať nemalo? Kým to neohrozuje okolitú pospolitosť, väčšinou vás všetci nechajú na pokoji. Nudisti totižto radi hovoria o prijatí svojich zovňajškov takých, aké sú.

7. S partnerkou sa radšej veľmi nemojkajte

Akékoľvek prejavy náklonnosti sú mimo misu. Ak budete nadšený z toho, že ste svoju partnerku konečne prehovorili, aby okolo vás celý deň chodila nahá, najavo to veľmi nedávajte. Povolené je maximálne krátke objatie, prípadne držanie sa za ruky.

8. Slobodným ľuďom nemusí byť vstup vždy povolený

Nudapláže sa snažia udržiavať rovnováhu pohlaví medzi účastníkmi. Páry, aj tie, ktoré s nudizmom len začínajú, sa väčšinou dostanú na pláž ľahšie než jednotlivci, a to najmä tí, pre ktorých by šlo o prvú nudistickú skúsenosť. Okrem iného existujú pre takéto osoby samostatné akcie.

9. Aj keď to bude extrémne ťažké, snažte sa nebyť príliš sexy

Toto sa týka najmä udalostí, na ktorých je oblečenie dobrovoľnou záležitosťou. Neberte si tam vyzývavé prádielko ani obtiahnuté veci. Jednoducho sa oblečte tak, aby vám bolo príjemne a aby ostatným nevypadli oči, keď sa na vás budú pozerať.

Zdroj: mentalfloss.com | Foto: flickr.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Benedikt
Optimistický existencialista, ktorý, predtým než ráno vstane z postele, musí dennodenne riešiť otázku, či má jeho život zmysel. Väčšinou to vyrieši ranná káva.