Mať istú strechu nad hlavou, plnú chladničku jedla a v záchode stále toaletný papier je na nezaplatenie. A rodičov, ktorí vám permanentne lezú na nervy, už len nejako zvládnete. Lebo mamahotel je jednoducho istota, tak prečo by ste ju menili za neistotu niekde v podnájme alebo vo vlastnom byte, ktorý budete splácať pol života, že?  No predsa pre toto!

1. Aby vám nebolo trápne, keď vás vaši rodičia nadránom privítajú rozospatí s výčitkou v očiach, lebo ste sa domov vrátili v podobe ľudoopa.

Muž s fľašou

2. Keď máte rande, záťah s kamošmi či akúkoľvek inú zaujímavú akciu, na sto percent sa sprchujete, sprejujete, skrátka – snažíte sa zo seba urobiť človeka. Vašej matke to, samozrejme, neujde a zaručene sa vás začne vypytovať, kam sa chystáte. Fakt sa vám ju chce informovať o svojom súkromnom živote?

3. Rodičia vám to možno nepovedia priamo, ale vedzte, že im občas totálne leziete na nervy. Neznášajú, keď hodiny sedíte za počítačom, vkuse čumíte do mobilu alebo prespíte celý víkend.

Muž za počítačom

4. Pri tých rodičoch ešte chvíľu ostaneme. Nechápu, prečo sa oni, starnúci ľudia, majú starať o pohodlie mladého zdravého chlapa plného síl. Vo vašom veku vás už dávno vychovávali vo svojom vlastnom byte.

5. Pokiaľ máte pocit, že sa vaši rodičia majú radi, môžete si blahoželať. A keď sa fakt majú radi, zaručene si užívajú aj posteľné radovánky, o akých sa vám možno ani nesníva. Nie je nič horšie, ako rušivý element zvaný syn, ktorý do ich hniezdočka lásky vtrhne, kedy sa mu zachce. Hniezdočko lásky rovná sa celý byt, dom, možno aj záhrada.

6. Ste chlap v najlepšom veku, takže máte svoje potreby. V rodičovskom dome ich môžete naplniť len potajomky, hotely sú drahé, príroda nie príliš pohodlná a auto tiež nie je bohviečo. Niet nad vlastný bytík.

Muž a žena

7. Keď máte mamu, na ktorej je vidieť, že má svoje najlepšie roky už dávno za sebou, tento bod vynechajte. Horšie je, keď vás vychovala žena, ktorej vek je ťažko uhádnuť aj v päťdesiatke. V tom prípade môžete mať problém pozvať si domov kamošov. Stavíme sa, že minimálne jeden ju začne baliť. Milfky sú totiž v kurze. Toto je asi najväčší horor, aký môže dospelý chlap zažiť. Keby ste mali vlastný byt, podobným nepríjemnostiam sa vyhnete.

8. Teraz nebudeme hovoriť o zlatokopkách, ale o normálnych babách. U každej jednej určite skôr zabodujete, keď jej poviete, že žijete vo vlastnom byte (prenajatý, kúpený – všetko jedno). Lebo správny chlap sa o seba vie postarať.

Muž stavia dom

9. Kým sa neodstrihnete od rodičov, nevymeníte istotu a pohodlie rodičovského domova za reálny život, skutočný chlap sa z vás nestane. Aj keby ste mali tú najlepšiu káru, na každý prst desať žien a milióny na účte.

Foto: Depositphotos.com, Pixabay.com