Známy mužský portál FHM priniesol zoznam viet, ktoré by ste nikdy nemali povedať na prvom rande so svojou vyvolenou dámou. Ak, samozrejme, chcete, aby nasledovalo druhé, tretie a tak ďalej. Prečítajte si rady od odborníkov, ako to teda na prvom stretnutí nepokaziť!

„Mám čas celý večer.“

Psychológ Ali Campbell sa špecializuje na problematiku randenia. Tvrdí, že počas prvého rande pôsobí na ženy oveľa príjemnejšie, keď jej poviete, že máte ešte nejaké stretnutie alebo chcete byť doma v nejakom konkrétnom čase.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

„Počkaj, len odpíšem kamošovi.”

Keď už sa vám ju konečne podarilo nahovoriť, aby s vami strávila nejaký ten čas, mali by ste jej ukázať, že to so záujmom o ňu myslíte vážne a venovať sa jej. Aspoň tak to vraví psychológ Arhur Cassidy.

„Dajte mi trojitého panáka.“

Ďalší guru na vzťahy Humfrey Hunter odporúča, aby ste sa počas prvých hodín randenia jednoznačne vzdali alkoholického posilnenia. Taktiež dodáva, že ak už sa predsa len so svojou známosťou pustíte do “degustácie”, je neprípustné, aby ste vy pili viac ako ona.

„Ja som minule…“

Odborník na vzťahy Andy Lopata tvrdí, že prvé rande vôbec nie je o tom, aby ste ju presvedčili, aký ste ukážkový a dokonalý chlap. Je to len o tom, aby ona zistila, ako sa cíti vo vašej prítomnosti. Preto nie je potrebné ju zahŕňať všetkými svojimi úspechmi hneď na prvom stretku. Platí železné pravidlo: Nesmiete hovoriť viac než počúvate. V preklade: Nechajte čo najviac rozprávať ju.

prvé rande vôbec nie je o tom, aby ste ju presvedčili, aký ste ukážkový a dokonalý chlap. Je to len o tom, aby ona zistila, ako sa cíti vo vašej prítomnosti!

„Zavoláš mi?“

Podľa odborníkov nie je dobré hneď na prvom rande dohadovať sa na tom ďalšom. Je to logické. Ona si to “musí všetko premyslieť”, podebatovať o tom s kamoškami a to je niekoľkodňový proces (minimálne). Preto spomínaní odborníci radia lúčiť sa nenútenou frázou v štýle: “Ahoj, napíšeme si.”

„Hahaha, to je naozaj vtipné.“

Psychológ Leil Lowndes prichádza s teóriou, že nie je dobré sa smiať príliš nahlas a príliš rýchlo na jej vtipoch. Ľudovo povedané, môže to pôsobiť tak, že sa jej chcete “pchať do zadku”. Toto ale nie je zrovna správna baliaca metóda pre alfasamcov.

„Priprav sa, budeš prekvapená.“

Pri prvom rande treba mať na pamäti pravidlo troch S, ktoré pochádza z anglických výrazov: Short, Simple and Structured. Teda krátke, jednoduché a štruktúrované. Nie je dobré vymýšľať pri prvom stretnutí nejaké dlhočížne prekvapivé rande, pretože sa vám ľahko môže stať, že zrazu ani nebudete vedieť, čo sa vám na danej slečne páčilo a už po pár minútach tento nápad oľutujete.

„Meškáš.“

Ženy veria prapodivnej teórii, že majú právo meškať vždy, všade a spoločnosť im to (žiaľ) toleruje. Musíme sa s tým jednoducho naučiť žiť. Odborníci radia, aby sme aj tak my muži na rande vždy prišli o 5 minút skôr a keď ju budeme čakať, mali by sme vyzerať akože nečakáme. Odporúčajú noviny alebo knihu, možno by vedel postačiť aj mobil. Len pozor, keď dáma príde, treba ho odložiť, viď veta číslo 2.

pri prvom rande nie je dôležité len to, ako sa správate k svojej partnerke, ale aj k ostatným ľuďom vo svojom okolí!

Spomínaní odborníci upozornili ešte na dva dôležité aspekty prvého rande. Tým prvým je oblečenie. Nemalo by byť príliš formálne, ale skôr také, v akom chodievate bežne medzi ľudí. Je ale dobré upraviť sa, mať čisté vlasy, možno sa aj oholiť, pretože tým nežnejšiemu pohlaviu ukazujete, že ste si predsa len dali záležať, ale nie až príliš.

Odborníci na randenie a vzťahy taktiež varujú sebavedomých alfasamcov, že pri prvom rande nie je dôležité len to, ako sa správate k svojej partnerke, ale aj k ostatným ľuďom. Mnoho žien si takéto veci všíma i preto, že psychológovia častokrát dávajú do popredia príslovie: Ak chceš spoznať charakter človeka, pozri sa, ako sa správa k ľuďom, ktorí pre neho nemôžu nič urobiť. Takže, good luck pri najbližšom rande. :)

Zdroj: Fhm.com | Foto: Twitter