Ľudia už od pradávna radi klebetili. Na pokoji nenechali ani vagínu, o ktorej sa veru šírili kadejaké kačice! Keby bola vagi pani celebrita a existoval by bulvár, toto by sa v minulosti o nej písalo najviacKrámy spôsobujú kvapavku

Styk s menštruujúcou ženou nie je až taký obvyklý, no je to najmä kvôli hygiene. V dobách minulých však mali muži strach, že môžu od ženy chytiť nejakú nepríjemnú chorobu. Rimania žijúci v prvom storočí si dokonca mysleli, že ak pretiahnu ženu počas jej dní, dostanú kvapavku. Pýtame sa – v prvom storočí už akože existovala kvapavka? :D

Ženy nemajú penis, lebo sa kvôli zime skryl

Nesmierne pobavilo! V druhom storočí prišiel s touto perlou grécky lekár, ktorý tvrdil, že aj ženy boli obdarované penisom. Bohužiaľ, im na ich tele bolo tak zima, že sa museli ukryť dovnútra. Pán doktor však múdre informácie utrusoval aj naďalej, tak napríklad – muži majú horúce šťavy a ženy studené.

Aziatky majú vagínu do boku

Tento mýtus vznikol vďaka Američanom, ktorí si v 50. rokoch 20. storočia počas vojny vo Vietname krátili čas „nakladaním“ šikmookých krások. Hoci si robili len žarty, ale muži, ktorí miestne dievčence neokúsili, tomuto miernemu klamstvu uverili, a samozrejme, ho šírili ďalej aj po skončení vojny.

Učenie má negatívny vplyv na maternicu

Keď sa v 19. storočí ženám nechcelo učiť, mohli sa pokojne vyhovoriť na to, že raz chcú byť matkami. Nebudú si predsa oslabovať svoju maternicu študovaním, no nie? Takýto nezmysel z úst vypustil Henry H. Clark.

Vagína so zubami

O zubatej vagíne ste už isto počuli alebo ste ju mohli vidieť aj v horore.  V takej Južnej Amerike je dokonca súčasťou legiend. A prečo niekto vymyslel niečo tak nebezpečné pre chlapa? No preto, aby ich odplašil od radodajok, ktoré mali záľubu v rozťahovaní nôh.

Klitoris spôsobuje smrť

Najcitlivejší bod na ženskom tele bol kedysi považovaný za zdroj necudnosti. Ľudia sa zrejme nechali pomýliť aj jeho tvarom, keďže verili, že ak ho žene neodrežú, narastie z neho vták. Čo je úplne najviac postavené na hlavu – ľudia žili v predstave, že, ak sa klitorisu dotkne dieťa po pôrode, spôsobí mu to smrť. Tie fámy však nie sú až také vtipné, pretože aj dnes je ženská obriezka v niektorých krajinách, bohužiaľ, bežná.

Malé ženy majú malé vagíny

Ak ste už niekedy ženu odmietli len preto, že bola nízka a útla, pretože ste sa báli, aby ste ju svojou veľkou pýchou nenatrhli, musíme vás sklamať, ale nespravili ste dobre. Takéto ženy majú totiž len užšiu panvu, no váha a výška veľkosť ich vagíny neovplyvňuje. Vagína je dokonca elastická, takže sa rada prispôsobí akémukoľvek inému orgánu v jej tele (o najväčšej vagíne TU). :P

Nymfomanky majú rozťahané vagíny

Tento mýtus sa traduje dodnes. Teda, čím viac súlože žena má, tým by mala mať viac rozťahanú vagínu. Je to však taktiež blbosť. Ako sme už spomínali, vagína je elastická, takže po súloži sa opäť skonsoliduje a vráti do normálu. Rovnako sa do takej podoby vráti aj po pôrode, len to už je dlhšie trvajúci proces.