Yakuza je jednou z najväčších zločineckých skupín na svete, ak nie vôbec tou najväčšou. Jej členovia sú známi tým, že majú na svojom tele značné množstvo tetovaní. A práve “kérky” nedávno pomohli dolapiť 72-ročného bossa Yakuzy. Aké majú jeho tetovania význam?Pred pár dňami obletela svet šokujúca správa, že na základe fotografie uverejnenej na sociálnych sieťach sa polícii podarilo zadržať dlho hľadaného zločinca. Jeho meno je Šigeharu Širai.

Yakuza má 22 hlavných podskupín a jednej z nich, konkrétne tej s názvom Kodokai, mal šéfovať aj tento, dnes už 72-ročný muž, i keď niektoré zdroje uvádzajú vek 74 rokov. Každopádne, bývalý kriminálnik bol zadržaný na základe svojich tetovaní. Aký majú význam?

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Najvýraznejším symbolom na jeho tele je tetovanie samuraja na chrbte, ktoré je u členov Yakuzy veľmi rozšírené, zvyknú si ho totiž dávať ako poctu svojej minulosti. Má symbolizovať samurajské cnosti, a teda česť, odvahu, loajalitu a správne konanie. Tieto vlastnosti sa niekedy označujú aj ako kód Bushido.

Ďalšie výrazné tetovanie na tele Šigeharu je žltý kvet. Hoci názory na túto kérku sa na niektorých portáloch líšia, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o chryzantému. Dávajú si ju vraj vytetovať ľudia, najčastejšie členovia Yakuzy, ktorí sú pripravení na svoj pohreb a na to, že keď zomrú, nebude ich mať kto pochovať. Tento kvet je zároveň symbolom cisárskej rodiny.

Na tele bossa však možno vidieť aj iný kvet, ten ale zatiaľ nie je vyfarbený. Podľa mytológie Yakuzy a tetovaní to znamená, že význam obrázku ešte stále nebol dokončený. Takýto typ tetovania sa nazýva sujibori. Posledným výrazným tetovaním na Širaiovom tele je voda, ktorá má vo viacerých kultúrach rovnaký význam a síce prispôsobenie sa situácii, okrem toho symbolizuje tiež zmenu.

Mnoho členov Yakuzy sa nenecháva alebo nenechávalo tetovať klasickým spôsobom, aký je známy u nás, ale obzvlášť pomalou a bolestivou technikou zvanou teburi, čo je tradičný spôsob japonskéhho tetovania. Členovia Yakuzy tak mali sebe, ale i ostatným členom dokázať, že zvládnu viac bolesti než bežní ľudia. Či aj obrázky na tele Šigeharu Širaia pochádzajú z takejto techniky, známe nie je.

Starček po dolapení políciou priznal, že bol členom Yakuzy a bossom gangu Kodokai, v čom ho usvedčil aj odseknutý malíček. Zároveň ale poprel všetky obvinenia z vraždy, ktorú mal spáchať v roku 2003 a kvôli ktorej sa vlastne ocitol na úteku.

Zdroj: Ladbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tommy
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D