Ženy sú príliš empatické, pozerajú príliš veľa romantických filmov a seriálov, čítajú knihy plné romantiky a erotiky (viď 50 odtieňov sivej) a potom akosi od chlapov čakajú, že sa budú chovať podobne než hrdinovia z obrazovky či papierových strán. Nech ste teda akýkoľvek, žena s vami nebude nikdy na sto percent spokojná, jedine, že by ste nepochádzali z tejto planéty. Aj to by si po čase na vás niečo “našla”.Už od malička, z rozprávok, sa v hlave ženy ukladajú ideály o mužovi, pri ktorom by chcela prežiť zvyšok života. Niektoré, zrejme už po tridsiatke, pochopili, že taký chlap neexistuje. Kdežto tie mladšie sa zaľúbia, po pár mesiacoch ostanú sklamané, chlapovi podarujú kopačky, vzápätí sa hodia do náručia ďalšieho, ktorý im opäť v niečom nevyhovuje a takto vyberajú a preberajú, až zistia, že im je to jedno a chcú hlavne s niekým zostarnúť.

Krach vzťahu zvyčajne vyplýva z toho, že žena od chlapa očakáva viac, než jej dáva, preto je pri ňom večne nespokojná a nešťastná. A čo ju teda vo vzťahu robí nespokojnou a kedy jej chlap dáva dôvody na to, aby premýšľala, ako by jej bolo s niekým iným? Spravili sme medzi dievčatami menšiu anketu, ktorej výsledky možno pomôžu aj vám, ak máte doma vzťah padajúci do záhuby. Pretože, síce je to smutné, no ak vám nasledujúce vety vaša drahá vyčíta, verte či nie,  myslí na to, ako by ju dokázal spraviť šťastnou iný muž. A vy predsa nechcete, aby vaše miesto v jej hlave zapratal nejaký Romualdo, ktorý vlastne ani neexistuje.

Zabúdate na dôležité dátumy

Vianoce, narodeniny, meniny, povýšenie, výročie… my ženy skrátka neustále vymýšľame, aký darček by vás mohol potešiť. Zvyčajne to robíme v obrovskom časovom predstihu, aby nám všetko vyšlo tak, ako sme si naplánovali. Trikrát obeháme obchody, aby sme vybrali naozajstnú topku, a preto, ak príde náš deň „D“ a vy ráno narýchlo utekáte po nejaké ničím neoriginálne víno a bonboniéru, verte, že nech je to darované akokoľvek z lásky, vždy ostaneme zaručene sklamané. Najmä, ak vieme, že našej kamoške frajer zorganizoval mega párty a daruje jej pri každej výnimočnejšej príležitosti nejakú malú pozornosť. Vtedy na nás príde spŕška emócií, že na nás nemyslíte rovnako, ako my na vás.

Prečítajte si tiež: Opité dievčatá o svojich frajeroch: Pozrite, čo sme sa podozvedali!

Uprednostňujete kamarátov

Ak už máte viac než 25 rokov, uvítali by sme, keby ste nebehali neustále po vonku s kamošmi ako puberťáci. Raz za čas ísť von, to áno, ale ak s nimi chcete tráviť viac času, ako s nami, vedzte, že raz možno príde veta – buď ja alebo oni. Chceme mať po svojom boku zodpovedného chlapa, nie nedozreté chlapča.

Ste egoista

Myslíte na to, čo kúpiť sebe, aký program spraviť pre seba, jednoducho na to, ako uspokojiť seba. Lenže (ešte stále) ste vo vzťahu, treba myslieť na oboch a vítané by bolo, keby ste dokonca mysleli viac na to, ako spraviť šťastnú vašu polovičku než SEBA. My ženy to totiž presne takto (asi nejako pudovo) robíme, čo je zrejme aj príčina toho, prečo často ostávame sklamané.

Je s vami nuda

Stalo sa vám, že ste večer pri telke zaspali? A stáva sa vám to často? Ak ste aj na druhú otázku odpovedali áno, vedzte, že večery so spiacim princom nie sú pre nás zrovna najkrajšie. Hoci môžeme v telke pozerať, čo chceme, no viac by nás bavilo, keby sme pozerali aj poprípade niečo iné, ale hlavne spolu. Ďalšia dôležitá vec je, že budeme rady, ak sa vôbec pozbierate do postele, takže s iným ako spiacim scenárom v nej už, bohužiaľ, ani nepočítame.

vztah

Ste bez vášne

Sme dospelí ľudia a slovo se*už pre nás nie je tabu. Žena potrebuje vedieť a cítiť, že vás priťahuje, že po nej túžite. Ak už časy, kedy ste ju zdrapli a kdekoľvek pretiahli dávno pominuli, ona stále premýšľa nad tým, prečo je to tak. Prečo jej dávate len obyčajnú pusu, prečo pri nej len tak ležíte bez toho, aby ste jej šli rukou pod tričko alebo rozopínali gate. Vy to možno beriete ako prirodzený vývin vzťahu, kedy ste už vyšli z fázy prvotného se*uálneho ošiaľu, no nám ženám to nestačí. Majte se*uálne narážky, píšte perverzné smsky a dajte nám najavo, že ešte stále vás vzrušujeme. Keď bude neustále snaha len z jednej strany, tak sa nečudujte, ak podľahne niekomu, kto jej bude dávať to, čo vy na začiatku.

Chováte sa ako sedlák

Žena chce mať vedľa seba gentlamana, ktorý má aspoň ako-také chovanie. Nie, nepotrebujeme niekoho, kto pozná celý kódex slušného správania. Úplne nám stačí, ak máte vo svojom slovníku zaradené slová ako „prosím“, „ďakujem“, ak si to situácia vyžaduje, možno nejaké pochvaly. Aj činy hovoria za všetko – plesknutie dverami do tváre, namiesto ich podržania či keď niečo jete a až potom, keď to zjete vám zapne, že ste nás mohli aspoň ponúknuť, tiež nie sú bohvieakou vizitkou.

Ste neochotný

Na to, že veľa vecí nespravíte sám od seba, pretože vám to nenapadne, sme zvyknuté. Ale keď vás o niečo poprosíme a stretneme sa s neochotou, lebo vám sa jednoducho nechce alebo „to“ nemáte rád, to nás vie položiť. Lebo nám sa vždy všetko chce a všetko nám je po vôli, všakže?

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lola
Ženy sú komplikované a my chlapi im často absolútne nerozumieme. Lola sa nám preto vo svojich článkoch snaží ukázať, ako rozmýšľajú ženy a ponúka nám pohľad do ich hláv. Kto vie predsa lepšie poradiť, ako na tie mršky, ak nie práve jedna z nich?