Vonku je už poriadne teplo, preto viacerí myslia na to, aké príjemné by bolo hodiť sa do vody. Veru, leto máme predo dverami, stačí mu otvoriť. Skôr ako sa dostanete na dovolenku či si začnete užívať prázdniny, navnaďte sa spolu s nami na poriadny vodný adrenalín. Predstavujeme vám 7 toboganov pre naozajstných pôžitkárov. 

Bomb Bay, Florida

Na Floride vás určite nadchne tobogan Bomb Bay. Vojdete do kabínky a odrazu stratíte zem pod nohami a už len padáte a padáte, celých 23 metrov. Nezabudnite sa však usmievať, pretože tesne pred dopadnutím vás odfotí automat zabudovaný v tobogane.

Insano, Brazília

Ak sa chystáte do Brazílie, rozhodne si nenechajte ujsť tobogan Insano. O tom, že sa na ňom nebudete nudiť hovorí jeho názov „Insano“, čo znamená šialený. Meria úctyhodných 41 metrov a môžete na ňom dosiahnuť rýchlosť až 100 km/h. Pád akoby zo 14-poschodovej budovy trvá iba 5 sekúnd.

brazília_insano_tobogan

Verrückt, Kansas City

Rovnako šialený je aj tobogan v Kansas City, ktorý sa volá Verrückt (toto nemecké slovo tiež znamená šialený). S výškou 51,4 metra zosadil dovtedajšieho najvyššieho kráľa, tobogan Insano. V súčasnosti nenájdete strmší a rýchlejší tobogan. Spustíte sa z neho na rafte v trojici a užijete si rýchlosť približne 104 km/h.

Leap of Faith, Bahamy

Pokiaľ budete dovolenkovať na Bahamách, zájdite si na tobogan Leap of Faith. Strmá časť toboganu je umiestnená v replike mayského chrámu a keď sa po nej spustíte asi 18 metrov, dostanete sa do presklenej trubice pod vodu, kde všade naokolo plávajú žraloky.

tobogan_bahamy

The Wedgie, Austrália

V Austrálii sa nachádza tobogan Wedgie, z ktorého poletíte v takmer úplne kolmom tuneli obrovskou rýchlosťou a na konci, keď si budete želať, aby ste už boli vonku, sa vám ešte zatočí hlava v 360° zatáčke.

The Abyss, Čína

Čína ponúka tobogan s názvom The Abyss. Šmykľavka má tvar obrovského lievika, ktorému po bokoch pridali ploché panely pre vyššie stúpanie. A tak sa budete v lieviku krútiť a krútiť, kým vás nepohltí a neprepadnete sa do bazéna.

tobogan_čína

L2, Rakúsko

Nemusíte však cestovať hneď cez celú zemeguľu, aby ste mohli zažiť toboganový adrenalín. Stačí ísť aj do Rakúska a navštíviť L2 Wildsau. Je to údajne prvý tobogan na svete, ktorý má dva oblúky. Zažijete pri ňom voľný pád takmer 14 metrov, kedy dosiahnete rýchlosť 65 km/h. Celá jazda trvá približne 12 sekúnd, ale zážitok vám zostane navždy.

Foto: Youtube