Máte prácu, strechu nad hlavou, celkom fajn vzťah, priateľov, ste zdravý, ale aj tak máte občas pocit, že celý váš život je na ho…? V dnešnej dobe nič výnimočné. Na jednej strane hľadáte dokonalé šťastie, na strane druhej vám uniká, že ono je vlastne v každom z nás, len sa, chúďatko, akosi nie a nie predrať na povrch. Prečo? Lebo mu v tom bránite vy sám. 

Nič si nevážite

Žijete v pekne zariadenom trojizbáku, máte spoľahlivé autíčko, aj po niekoľkých rokoch spolužitia a dvoch deťoch príťažlivú manželku, prácu, ktorá vás celkom baví. Lenže spolužiak z výšky má dvojposchodovú vilu, luxusných áut sa po cestách premáva neúrekom, krásavicami sa to v reáli aj na internete len tak hmýri, vaša práca vám príde, v porovnaní s inými buď nezaujímavá, alebo slabo platená. Pokiaľ sa budete porovnávať s okolitým svetom, stále si budete pripadať ako posledný lúzer, ktorý v živote vlastne nič nedokázal. Hneď s tým teda prestaňte a vážte si to, čo máte. Že vám to nejde? Tak si skúste predstaviť, že v jedinej sekunde prídete o všetko…

sila myšlienokPrečítajte si tiež:
Strojcom vášho (ne)šťastného života je len sila myšlienok – spoznajte ju!

 

Stále od iných niečo očakávate

Keď máte pocit, že vás niekto sklamal, tak len preto, že ste od niekoho niečo očakávali. Uvedomte si, že žiaden človek na svete sa nemôže správať presne podľa vašich predstáv, lebo každý z nás je slobodná bytosť. Krásne to vystihol herec Anthony Hopkins, keď povedal: „Neočakávam nič a prijímam všetko.“

Riešite, čo si o vás ľudia myslia

Ruku na srdce – koľkokrát ste rozoberali životy iných? Koľkokrát ste sa o ľuďoch vyjadrovali nie práve najlichotivejšie? Koľkokrát ste ich súdili? To je presne ten dôvod, prečo vás trápi, čo si druhí myslia o vás. Predpokladáte totiž, že rozmýšľajú podobne ako vy. Pokiaľ nie ste tento prípad, tým lepšie. Stačí si uvedomiť, že máte len jeden život a chcete ho prežiť najlepšie ako viete, bez ohľadu na mienku okolia.

muz3

Upíri okolo vás

Naskakuje vám husia koža, ešte sa len ocitnú vo vašej blízkosti. Máme na mysli energetických upírov, ktorí z vás vysajú aj poslednú kvapku radosti zo života. Vyžaruje z nich niečo negatívne. Nepamätáte si, kedy ste sa v ich prítomnosti dokázali uvoľniť či dokonca schuti zasmiať. Zásobujú vás samými negatívnymi správami, vkuse sa sťažujú, na adresu iných nevypustili z úst jedinú pozitívnu vetu. Preč od nich! A je úplne jedno, či ide o blízkeho príbuzného alebo o bežného kamaráta. Nikto predsa nemá právo hádzať na vás svoj vlastný duševný odpad.

 

O svojich snoch len rozprávate

Urobte jednoduchý pokus. Povedzte desiatim ľuďom o svojom zámere splniť si nejaký sen. Koľkí z nich vás povzbudia, ponúknu pomoc či podporu a koľkí vás, naopak, svojou reakciou buď zneistia, alebo vás budú od vášho zámeru rovno odhovárať a presviedčať vás, prečo sa to nedá. Tým chceme naznačiť, že pokiaľ máte nejaký sen, verte mu, choďte si za ním, ale veľa o ňom nerozprávajte. Aby vás neprajníci nezabrzdili skôr, ako sa vôbec vydáte na svoju púť za šťastím.

Poslovia zlých správ

Koľko hodín denne zabijete sledovaním televízie? Hypnotizujete ju pohľadom, prepínate jedna radosť a čo stanica, to väčšie „perly ducha“. Pri sledovaní všetkých tých katastrofických správ musí človek automaticky nadobudnúť dojem, že svet je jedna veľká pohroma. Že vy ste voči hrôzostrašným informáciám všetkého druhu imúnny? Omyl! Všetky tie negatívne obrazy a zvuky sa vám vrývajú až do podvedomia. No a skúste byť potom šťastný.

Unemployed man sitting home watching TV, bored and discouraged.

 

Bojíte sa riskovať

Máte svoje istoty, prácu, vzťah, zaužívaný stereotyp. Napriek tomu cítite, že ste totálne deprimovaný, že to chce radikálnu zmenu, len sa akosi nemáte k činu. Do zamestnania chodíte už len zo zotrvačnosti, absolútne vás nebaví, ste vyhorený ako zápalka zo Smrečiny. Jediné, čo vás tam drží, je pravidelná mzda. Vo vzťahu vám to nieže škrípe, ale vŕzga tak, že sa to už nedá počúvať. Priateľka vám totálne lezie na nervy, naposledy ste sa milovali niekedy v máji 2015. Lenže máte na krku spoločnú hypotéku na byt a rozchod, ktorý je už aj tak na spadnutie, by vám len skomplikoval život. Naberte odvahu seknúť s vecami, ktoré vás len oberajú o energiu a nič pozitívne vám neprinášajú. Možno to bude spočiatku bolieť, ale žiaden strach, skôr či neskôr vám život prinesie niečo nové a oveľa lepšie.

Foto: pixabay