Veľa ľudí zdieľa názor, že pes do bytu nepatrí a potrebuje výbeh. Myslíme si však, že keď sa človek svojmu štvornohému priateľovi dostatočne venuje, tak môže byť pes šťastný aj v byte. Na túto tému sme sa ale zamerali z iného pohľadu a s troškou humoru a nadhľadu vám prinášame výhody, ktoré získa chlap pri bývaní v byte so psom. 

1. Zdravá strava

Keď vaša polovička navarí niečo, čo sa ani pri najlepšej vôli nedá zjesť, nemusí sa to vyhadzovať a pokiaľ ste so psom zohratý tandem a máte rýchle ruky, tak vaša láska ani nepostrehne, že to nové super zdravé jedlo, ktoré uvarila, ste nezjedli vy, ale pes.

2. Sloboda

Keď sa máte s kamarátom dohodnúť, že kedy sa v sobotu stretnete na pive a nechcete pri tom vidieť vyčítavý pohľad svojej priateľky, tak zoberte psa vyvenčiť. Vonku si vybavíte telefonát a zabijete dve muchy jednou ranou. S kamarátom sa dohodnete a vaša polovička vám namiesto zlostného pohľadu venuje vďačný pohľad, ktorým poďakuje, že aspoň tentokrát ste vyvenčil psa vy.

Pes v byte.

3. Škodoradosť

Pokiaľ idete spať neskôr ako váš pes a ten spáva s vami v jednej miestnosti, je veľmi pravdepodobné, že ak nezaspíte hneď po ľahnutí do postele, začujete od svojho chlpatého miláčika slastné pochrapkávanie. Nie je to príjemná škodoradostná zmena, keď nie ste jediný v domácnosti, kto chrápe? Zaručene vám to pred spaním zdvihne náladu. Ak vám to zdvihne niečo iné, máte ale vážny problém!

4. Samomluva

Už nikdy sa vám nestane, že si budete niečo v izbe šomrať popod nos a priateľka vás prekvapí vo dverách, že “s kým si sa to rozprával.” Namiesto trápneho “sám pre seba som si mrmlal,” poviete rozkošné “so psíkom sme debatovali.”

Funny dog.

5. Víťazný parťák

Keď vyhráte nad kamarátmi v kartách alebo vyhráte dôležitý zápas v najnovšej NHL pre hracie konzoly, vo svojom psovi vždy nájdete verného parťáka, ktorého môžete chlapsky potľapkať a podeliť sa s ním o radosť z výhry.

6. Ranná prechádzka

Keďže musíte psa každé ráno venčiť, nikdy sa vám nestane, že vás priateľka zvozí, že nerobíte nič iné, len hľadíte na telku a chodíte od chladničky ku gauču. Môžete suverénne a s nadhľadom odpovedať, že ste ráno absolvovali zdravú prechádzku so psom a predsa to nemôžete s chôdzou preháňať. To, že ste prešli len pár metrov a vrátili ste sa naspäť, viete len vy a váš pes, ktorý vás ale starej nikdy nebonzne.

7. Vysávač

Keď sedíte večer pred telkou a niečím sa napchávate, už sa vám nikdy nestane, že vás vaša polovička zvozí za to, že trúsite po podlahe. Keď sa o to pokúsi, jednoducho zavoláte psa a ukážete mu omrvinky, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou zmiznú tak rýchlo ako výplata pred Vianocami.

Pes v byte.

Máte aj vy nejaké vtipné výhody pri zdieľaní bytu so štvornohým priateľom? Ak áno, podeľte sa s nami o ne v komentároch pod článkom alebo na Facebooku.:)

Foto: Facebook.com, Funnydogsite.com, lifewithdogs.tv