Myslíte si, že vás len tak niečo nevydesí? Tak to ste asi ešte nepočuli tie najstrašidelnejšie príbehy z krajiny zapadajúceho slnka. Japonská kultúra je pre nás sama o sebe neznáma a tajomná. To, že mnohí Japonci týmto “mestským legendám” veria, by nám mohlo napovedať, že nejde len o hlúpu internetovú zábavu. Takže, ak niekoho príde po prečítaní tohto článku zabiť nemŕtva potvora, varovali sme vás…1. Žena s rozstrihnutými ústami

girl-1262758_1920 Začíname veľmi príjemným príbehom o žienke, ktorá, keď bola ešte nažive, zmrzačila a zavraždila svojho manžela. Teraz sa jej nahnevaný duch zjavuje náhodným ľuďom a pýta sa ich jednu jedinú otázku: “Som pekná?” Ak poviete, že nie, tak vás brutálne zavraždí nožnicami, ktoré vždycky nosí so sebou. Ak poviete, že áno, rozstrihne vám nimi ústa, aby ste boli rovnako pekní, ako ona.

2. Hanako-san

bathroom-453420 Keď vojdete na verejné WC, zaklopete na tretiu kabínku a spýtate sa, či tam je, ruka tohoto dievčaťa sa po vás natiahne spoza dverí. Niektorí tvrdili, že ruka bola celá od krvi. Ponaučenie: nikdy nevyrušujte kolegov na verejných wckach.

3. Onibaba

woman-1031000_1920 Monštrum, ktoré sa maskuje ako starenka, aby sa nepozorovane dostala čo najbližšie ku svojim nič netušiacim obetiam. Keď sa jej podarí niekoho chytiť, uvarí si ho a zje. Nikdy neverte starenkám. Či?

4. Teke Teke

horror-1008041_1280 Kedysi to bola obyčajná Japonka, ktorej sa však stala strašná nehoda, keď spadla na vlakové koľajnice. Prichádzajúci vlak ju rozrezal na dve polovice. Jej horná polovica teraz blúdi svetom, používa ruky namiesto nôh, a niekedy naháňa nevinných ľudí. Keď ich doženie, taktiež ich rozpolí, aby vedeli, aké to je.

5. Červená izba

9852005993_e60cd7e0ac_k Ide o nenápadne vyzerajúcu internetovú reklamu, ktorá na vás vyskočí pri surfovaní netu. Problém je, že sa nedá zatvoriť. Zvuková stopa tejto reklamy dookola hovorí: “Páči sa ti červená izba? Páči sa ti červená izba?” Ak Červenú izbu uvidíte, do dňa nájdu vašu mŕtvolu. Reklama bude stále otvorená, avšak teraz sa už dá zatvoriť.

6. Dievča zo škár

glass-1352401_1920 Možno sa vám stane, že nájdete prasklinu v stene, možno škáru vo dverách, ktoré len nedávno dosadali úplne perfektne. Tak či onak. Časom sa začne na druhej strane takýchto škár objavovať tvár dievčaťa, ktoré vás zláka do jej sveta. A už nikdy viac o vás nik nebude počuť.

7. Manga Ibitsu

gothic-1427244_1920 V noci sa pri vašej posteli zjaví duch malého dievčaťa, ktorý sa vás spýta, či máte “malú sestričku”. Akokoľvek odpoviete, oznámi vám, že ona chce byť vašou malou sestričkou. Odvtedy vás bude prenasledovať, hovoriť vám, že vôbec nie ste vzorný súrodenec, no a nakoniec vás za to potrestá – smrťou.

Foto: pixabay.com, flickr.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Benedikt
Optimistický existencialista, ktorý, predtým než ráno vstane z postele, musí dennodenne riešiť otázku, či má jeho život zmysel. Väčšinou to vyrieši ranná káva.