Medzi základy každého chlapa by mala určite patriť aj starostlivosť o zovňajšok. Správny muž by mal sledovať najnovšie trendy, ale zároveň mať svoj vlastný štýl a spolu s oblečením, ktoré nosí, si vytvoriť svoju identitu.  My vám poradíme, ktorých 6 kúskov oblečenia by nemalo chýbať v žiadnom pánskom šatníku, a teda ani v tom vašom.

Košeľa

Základný kúsok v pánskom šatníku. Veď aj samotný Charlie Sheen ju neustále nosil v seriáli Dva a pol chlapa. Vhodná do práce, na biznis stretnutie, k rifliam do baru či na letnú párty na terase. Košeľa sa dá nosiť vždy a všade, na každú príležitosť a za každého ročného obdobia. Pri jej výbere dbajte najmä na správny strih. Pre štíhlu postavu zvoľte strih Slim Fit, ak ste práve v objemovke, siahnite po tom klasickom. Nezabudnite však na pohodlie! Dôležité je, aby vám košeľa padla v ramenách, inak ich budete mať stiahnuté a napratané, ako keby ste práve vyšli z posilňovne a zobrali poriadnu dávku steráčov. V neposlednom rade je tu materiál. Ľahký a vzdušný – niekedy budete v košeli tráviť aj celý deň a mať mapky pod pazuchami nie je veru žiadna lahôdka.

Manmagazin.sk TIP: Základné pravidlo pre pánov v oblekoch je vždy len dlhá košeľa. Na krátku v tomto prípadne zabudnite! No a vyžehlenosť je snáď samozrejmosť, inak budete vyzerať, akoby ste doma chovali kravu, ktorá vám ju cez noc požula :)

Pánske košele môžete kúpiť napríklad tu

Sako

Sako má nezastupiteľné miesto v pánskom šatníku. Každý správny muž by mal mať aspoň jedno. Nepredstavujte si tento kúsok len ako súčasť obleku, ale samostatne. Pôsobí elegantne, profesionálne a občas aj ležérne. A v tom je jeho kúzlo. Kým oblek často budí dojem predpísanej uniformy, sako dáva priestor prejaviť osobnosť a štýl.  Tak ako pri košeliach, aj pri výbere saka treba dbať na strih, kvalitu materiálu, farbu a detaily, ktoré ho dokážu oživiť.

Manmagazin.sk TIP: Hoďte na seba sačko, vyrazte do baru a pôsobte ako najväčší macho v okolí, ktorý má všetko, čo platí na ženy: šarm, charizmu, štýl, peniaze a hlavne schopnosť zaujať.

Elegantné a moderné športové pánske saká môžete kúpiť napríklad tu

Tričko

Čo sa dá už len pokaziť tričkom? Pravdepodobne nič. Pravdaže, ak nemáte 250 kíl a narvete si na seba slim fit triko. Dnes sú tričká dostupné v rôznych variantoch: klasika, slim fit, polo alebo longline či oversized. Ak si zvolíte polo, budete pôsobiť elegantnejšie. Ak slim fit, zvýrazníte svoju vypracovanú postavu. Tričko je taktiež vhodné v kombinácii s nohavicami, opaskom a štýlovými topánkami, ale hodí sa i k teplákom na bežné domáce nosenie.

Manmagazin.sk TIP: V prípade, že disponujete vypracovaným telom, voľte typ slim fit. Ak si každý večer doprajete mastný chleba s cibuľkou a slaninou, potom odporúčame klasický typ trička z lacnejšej kategórie. A prečo? Lebo mastný fľak z trička vyperiete ľahšie :)

Pánske tričká môžete kúpiť napríklad tu

Rifle / Nohavice / Tepláky

Výber je na vás aj podľa toho, v čom sa cítite pohodlnejšie. Nohavice sú na pracovné stretnutia, do práce, párty alebo posedenie s kamošmi pri pive. Nezabudnite ani na vhodné doplnky, ako napríklad kvalitný opasok. Rifle sú ťažkou klasikou vhodnou na vychádzku do mesta či v kombinácii so štýlovou košeľou. Na výber máte klasické džínsy alebo džínsy s nízkym sedom, ktoré sa stali hitom posledných rokov. A v neposlednom rade sú tu tepláky, ktoré majú dokonca aj svoju hymnu od Separa so slovami: „Tepláky, sú môj životný štýl, moje tepláky, čo by som nevymenil. V mojich teplákoch, sa mi hompálajú vajcá, lebo tepláky, sú úplne najvác.“ Toto snáď vystihuje všetko. Tepláky = pohodlnosť!

Tepláky môžete kúpiť napríklad tu

Kvalitná obuv

Obuv je dôležitou súčasťou pánskej módy. Vhodná obuv dotvára váš celkový vzhľad a mužovi by určite nemal stačiť len jeden druh. Štýlové tenisky alebo slipony využijete na neformálne stretnutia, na bežné nosenie či len tak do mesta alebo baru. Športová obuv zase patrí do fitka či na športové aktivity, ako napríklad beh, futbal a podobne. Spoločenské topánky alebo poltopánky využijete na oficiálnejšie príležitosti, ale aj k obleku či rifliam. Šľapky noste doma alebo počas letného obdobia.

Manmagazin.sk TIP: Držte sa výroku: Topánky robia človeka. Jedno americké príslovie dokonca hovorí, že človeka naozaj spoznáte až vtedy, keď prejdete 1 celú míľu v jeho topánkach. Topánky totižto vedia o svojom vlastníkovi povedať veľmi veľa.

Pánsku obuv môžete kúpiť napríklad tu

Doplnky

Opasky, hodinky, okuliare, náramky,  šiltovky, tašky, kravaty, motýliky či traky. To všetko z vás robí ešte atraktívnejšieho chlapa. Dajte si záležať na celkovom výzore. Kombinujte, ale nepreháňajte. Oživte obyčajnú košeľu štýlovými hodinkami a náramkom alebo si hoďte na oči pilotky.

Pánske doplnky kúpite napríklad tu

Zdroj: redakcia | Foto: Budchlap.sk, ilustračné foto