Od natočenia filmu Friends with benefits pred pár rokmi sa kamarátstva s výhodami, reálne povedané – vzťahy založené iba na se*e, rozmnožili ako huby po daždi. V dobe, kedy každý hľadí iba na kariéru, akosi na lásku neostáva čas. Sme však ľudia a ľudia okrem jedla a vody potrebujú k životu se*. A ešte kyslík, a tak. No najmä se*. Ako si vzťah založený na spoločnom užívaní bez starostí nepokaziť? 

Vyjasnite si, že ide iba o se*

Ak si pravidlá neujasníte hneď na začiatku, nebude to fungovať. Každý budete od vzťahu čakať niečo iné. Jeden sa zamiluje, druhý nie a máte problém. Najviac si to obaja užijete, ak budete mať rovnaký cieľ a tým je se*, preto si musíte byť od začiatku istý, že ide naozaj iba o se*.

Netrávte spolu čas

Skúste vaše stretnutia naozaj obmedziť iba na se*. Žiadne kávičky, žiadne kino, žiadne nákupy. Veľmi rýchlo by ste vhupli do vzťahu a to nechcete. Ak by sa to stalo a chceli by ste to obaja, gratulujeme, máte vzťah. Ak by to chcel iba jeden, nedopadlo by to dobre, takže opatrne.

Bezpečnosť prvoradá

Bezstarostný se* je zábava, pohlavná choroba a neplánované dieťa už zábavné nie sú, najmä, ak máte iba nezáväzný vzťah. Aj keď predpokladáte, že druhá strana je monogamná, radšej sa chráňte. Lepších pár sekúnd naťahovania kondómu ako 18 rokov vychovávania dieťaťa.

Túlenie vynechajte

Vzájomné dotyky podporujú tvorbu oxytocínu, čo je hormón kvázi zodpovedný za to, že sa zamilujete. Preto, ak sa zamilovať nechcete a nechcete, aby sa zamilovala ona, obmedzuje objímanie po se*e a sladké rečičky.

Bývalá? Nikdy!

Ísť do nezáväzného vzťahu s niekým, s kým ste boli v skutočnom vzťahu je, ako to povedať, samovražda. Boli tam city, vrátia sa a vy sa budete trápiť, verte nám! A navyše bývalá je predsa z nejakého dôvodu, nie? Veríme, že se* bol úžasný, ale príliš riskujete, ak do toho pôjdete s bývalkou.

Vedieť, kedy skončiť

Ak vás po pár mesiacoch zožierajú myšlienky, či nespí práve s niekým iným alebo nemá rande, máte problém. Do vášho nezáväzného vzťahu sa zamiešali city a vy ho musíte ukončiť. Pre svoje dobro.

Nezáväzné vzťahy sú tak výhodné, až vytláčajú tie klasické. Žiadne hádky, výčitky, žiarlivosť. Dali by sa nazvať dokonalou spoluprácou dvoch se*uchtivých ľudí. Otázne je, či vám naozaj dajú všetko, čo potrebujete.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Móric
Možno potomok dobrodruha a spisovateľa. A možno nie. Meno suchára, no nemá to rád suché. Neprofesionálne platonicky zamilovaný do kolegyne Loly. Ibaže Lolou sa môže ľahko stať každá okoloidúca s úsmevom a dlhými vlasmi.