Azda nikomu netreba predstavovať nadupaného švédskeho herca a režiséra Dolpha Lundgrena. Tento rok oslávi svoju 60-ku a do povedomia mnohých sa zapísal najmä úlohou Ivana Draga v Rockym IV. , ale za zmienku stoja rozhodne aj snímky Univerzálny vojak či Expendables. Vedeli ste však o Dolphovi aj týchto 6 zaujímavostí?Od bodyguarda k filmu

Dolph začínal ako osobný bodyguard jamajskej speváčky Grace Jones, s ktorou sa postupne dal dokopy aj ako s partnerkou. Presťahovali sa do New Yorku, kde mu Grace dala menšiu úlohu agenta KGB v Jamesovi Bondovi. Tak sa začala jeho filmová kariéra.

Génius

Dolph získal titul magister v odbore chémia a na ďalších dvoch univerzitách vyštudoval chemické inžinierstvo. Jeho IQ dosahuje hodnotu 160, čím ho nesporne možno zaradiť medzi géniov.

dolph lundgren

Karate šampión

Vo veku 10 rokov sa prihlásil na Kyokushin karate, kde dosiahol čierny pás. Neskôr bol v roku 1980 a 1981 korunovaný ako Európsky šampión. Tu je malá ukážka z turnaja v 1979.

Takmer zabil Stalloneho

Pri natáčaní Rockyho IV sa Lundgrenovi podarilo pritankovať Stallonemu tak silno, že Rocky skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti. Stallone bol prevezený do nemocnice, kde si pamätá asi 5 dní ležania s pobehujúcimi sestričkami naokolo. Drago zrejme svoju vetu “musím ťa zlomiť” myslel doslovne.

Bubeník

Dolph vie celkom slušne hrať na bicie a svoje schopnosti predviedol aj na Eurovision v roku 2013, kde si dokonca aj zaspieval Elvisa. Presvedčte sa sami.

Má rešpekt

V roku 2009 sa k nemu do domu vlámali traja lupiči a vystrašili jeho manželku. Jeden z nich si však všimol fotografiu Dolpha a došlo mu, že sa práve vlámali do jeho domu. Veľmi rýchlo vzali nohy na plecia a ušli. Nuž, takáto je Dolphova sila, stačí len jeho fotografia bez fyzickej prítomnosti.

Zdroj: loaded.co.uk | Foto: Facebook