39-ročného čáva z Piešťan netreba ani predstavovať. Patrik „Rytmus“ Vrbovský je na hudobnej scéne už od roku 1992 a odvtedy si vybudoval kariéru, o akej sníva na Slovensku nejeden umelec. ManMagazin.sk pozná 6 hlavných dôvodov, prečo je Rytmus úspešným človekom!

 

Silný životný príbeh

Kto by nepoznal príbeh Paťa z Piešťan, ktorý vyrastal bez otca? Rytmus mal ťažké detstvo a vôbec sa tým netají. Rozpráva o ňom v dokumente Sídliskový sen. Vychovávala ho jeho mama a postupom času sa z obyčajného chlapca, ktorý robil len to, čo miluje – hudbu, stal kráľ slovenskej hip-hopovej scény. Začínal ako tanečník pod taktovkou Fredyho Ayisiho, Karola Zajaca či Laciho Strikea. Zlom v jeho kariére prišiel až v roku 1994, keď sa stal najlepším freestylerom na Slovensku.

Rytmus si vďaka osobitému  štýlu rapovania získaval rešpekt obyčajných ľudí, ale aj svojich kolegov z brandže, a tak v roku 2001 spolu s raperom Egom a DJ Anysom zakladá skupinu Kontrafakt. Úspech skupine Kontrafakt zaručila skladba  „Dáva mi“, ktorej videoklip bol odvysielaný v mnohých hitparadách či už na Slovensku, Poľsku alebo Nemecku. V roku 2004 vydávajú chalani debutové CD E.R.A., ktoré ich v tej dobe radilo medzi najpredávanejších interpretov na Slovensku. V roku 2006 zakladá Patrik vlastné vydavateľstvo Tvoj Tatko Records a jeho úspešná kariéra je na najlepšej ceste.

Momentálne má Rytmus na konte 3 štúdiové sólo albumy (4. s názvom Krstný Otec vyjde koncom roku 2016), 2 výberové sólo CD a 3 štúdiové albumy so skupinou Kontrafakt. Z obyčajného chlapca z piešťanského sídliska sa stala mediálne známa osobnosť, človek, ktorý udáva trendy v oblečení a hudbe, zúčastňuje sa rôznych typov spoločenských podujatí, vystupuje na tých najlepších eventoch doma aj v zahraničí a v neposlednom rade sa objavuje aj vo vedľajších rolách hollywoodskych filmov.

rytmus-premena

Spolupracuje

Niekto raz povedal múdru vetu: „Amatéri medzi sebou súperia, profesionáli spolupracujú.“ A evidentne sa toho drží aj Rytmus. Neuzatvára sa do seba a nerieši len svoje veci. Nahráva a spolupracuje. A to ho robí úspešným. Je to úplne jednoduchá rovnica – viac ľudí na skladbe, viac zhliadnutí, viac fanúšikov. Rytmus má na konte množstvo spoluprác s tými najlepšími menami z československej a zahraničnej hudobnej scény. Zoznam je fakt dlhý: DJ Premier, DJ Wich, Tina, Tomi Popovič, Separ, DJ Grimaso, Majk Spirit, Dara Rolins, Igor Kmeťo, Orion, Ektor, H16, Maiky Beatz, Slipo, Momo, Kmeťoband, Kool Savas či Laris Diam.

Zabáva ľudí

Z Rytmusa sa pomaly, ale isto stáva zabávač slovenského internetu. Má zmysel pre humor, tak prečo by ho nevyužil? Na svojom instagramovom konte a YouTube kanáli nerieši len seba, svoju hudbu a marketing. Snaží sa baviť ľudí vtipnými meme obrázkami či vlastnými videami. A čo dnes ľudia potrebujú? Baviť sa! A Rytmus to vie, takže presne to aj robí.. Na záver len jedno… Vtípky a Rosalda si zabil, starý!

rytmus-dara-faceswap

Inšpiruje

To, že sa Rytmusove sociálne siete hemžia fotkami luxusných áut, motoriek a plných koncertných sál, nebudeme rozoberať. Jedno je však podstatné. Všetko je výsledok tvrdej driny, milióny hodín strávených v štúdiu a odopierania si istých pôžitkov. Nemyslite si, že niečo príde samo, a preto Patrikovi netreba slepo závidieť. Skvelým príkladom toho, že Rytmus svojich fanúšikov inšpiruje, bol aj jeho fotoblog, v rámci ktorého ukazoval fázy premien svojho tela. Každý týždeň pridal fotku pokroku s bližšími detailami cvičenia a stravovania.

Rytmus je reálnym ukážkou toho, že sa dá živiť tým, čo milujete. Tak teda makajte aj vy a možno už o pár rôčkov budete na svoj mŕtvy Instagram pridávať fotky Bentley a hodiniek za 100-tisíc EUR :)

rytmus-bentley

Podporuje mladé talenty

Nielenže si kráľ slovenského hip-hopu zakladá na tom, aby motivoval ľudí, on ich aj sám podporuje. Pre mnohých sú Rytmusove texty inšpiráciou a poznajú ich naspamäť. Dokonca si ich dávajú vytetovať na svoje telo. A presne týchto ľudí podporuje sám Paťo tak, že ich diela zdieľa na svojom Instagrame alebo Facebooku. To je prejav toho, že si svojich fanúšikov cení a oni ho pre to milujú a obdivujú ešte viac.

Rytmus podporuje aj mladých hudobníkov, dôkazom čoho je jeho najnovší prírastok do rodiny – vydavateľstvo Pozor Records. V rámci neho budú postupne vychádzať videoklipy a skladby talentovaných umelcov, ktorým dá Rytmus priestor na presadenie sa na scéne.

Tvorí a napreduje

Nikto nikdy nezískal slávu a nezbohatol z toho, že sedel na zadku a čakal na vhodnú príležitosť. Ak sa chce človek presadiť, musí makať a prinášať neustále nové veci. Aj v tomto bode sa budeme opakovať, keď povieme, že Rytmus to vie. Nepretržite pracuje na nových albumoch, skladbách a videoklipoch, koncertuje a ukazuje sa v spoločnosti. Občas niečím šokuje a vie prečo. Aj to je forma reklamy a zviditeľnenia sa. Hľadá spôsoby, ako zostať ľuďom na očiach a ako si v ich povedomí budovať silné meno. Jednoducho, báro frajeris!

Foto: Instagram Rytmusa