Že vraj to majú ženy v živote ťažšie ako muži. OK, pripúšťame, že tehotenstvo, pôrod, dojčenie či menštruácia každý mesiac nie je med lízať. Na druhej strane dáme krk na to, že len máloktorá príslušníčka nežného pohlavia by si to rada vymenila s chlapom. Prečo? Pre toto!

Narodil si sa ako chlapec? Musíš byť silný!

A to za každých okolností. Bez ohľadu na to, či vládzete alebo nie, či sa vám darí, alebo ste na dne, očakáva sa od vás, že budete oporou, hrdinom, živiteľom rodiny, borcom na všetkých frontoch. Lenže aj muž je len ľudská bytosť z mäsa a kostí, tiež má svoje slabé chvíľky. Ale priznať to pred okolím pokladáte za zlyhanie. A tak sa radšej raz za čas poriadne alkoholicky zresetujete a idete ďalej.

alko

Mužská pýcha a zrada zároveň

Myslíme tým váš rozkrok. V živote sa vám postará o veľmi príjemné veci, ale aj o krušné chvíle. Vaše prirodzenie je niečo ako štát v štáte. Patrí k vášmu telu, a zároveň si žije svoj vlastný život. Na objekt vašej túžby občas reaguje v tej najnevhodnejšej chvíli, čím vám vyrobí poriadny trapas. Na druhej strane môže zradiť v momente, keď od neho chcete, aby bol v plnej zbroji.

 

Vy ste živiteľ rodiny

Bez ohľadu na to, či je vaša žena na materskej, alebo má rozbehnutú super kariéru, stále budete sám seba vnímať ako živiteľa rodiny. Preto ste ochotný podávať enormné pracovné výkony a vystavovať sa stresu, ktorý by zložil aj koňa. A potom, že prečo umierajú muži na infarkt častejšie ako ženy.

Robíte najťažšie práce

Emancipácia ešte nedospela tak ďaleko, aby sa ženy hromadne uchádzali o prácu v baniach či na stavbách. A je veľký predpoklad, že ani nedospeje. Preto tie najťažšie práce ostanú vždy len na vás, mužoch.

Stavbár

So svojím ksichtom toho veľa nenarobíte

Keď sa ráno pozrie do zrkadla žena a má pocit, že vyzerá mizerne, vytiahne celý arzenál kozmetiky a o niekoľko minút (no dobre, o pol hodiny) je z nej iný človek. Ale čo muž?! Môže sa tak maximálne umyť a oholiť. Apropo – holenie. Škrabať si pravidelne tvár žiletkou je dosť nepríjemná záležitosť.

Prekliate obleky

Je jedno, či je vonku pod nulou, alebo plus tridsať, určité príležitosti si vyžadujú, aby ste sa nahodili do obleku. A pariť sa v tomto nepohodlnom oblečení v lete, navyše mierne priškrtený kravatou, je fakt utrpenie.

Muž v obleku

P. S.: Keď vám ešte niekedy vaša nežná polovička vyhodí na oči, aké šťastie máte, že ste sa narodili ako muž, dajte jej prečítať tento článok. :-)

Foto: Depositphotos.com, Pixabay.com