Chcete byť na Valentína originálny? Chcete. Žiadna večera pri sviečkach. Žiadna prechádzka hmlistým námestím. Žiadne šperky ani ruže. Staré otrepané klišé z výpredaja. Tento rok letia putá, biče, tvrdý se*. Presne po tom túži vaša drahá. Nebojte, nechce, aby ste ju zmlátili ako vrece žita.Hoci priznajte si, občas by ste jej radi spočítali hodiny čakania, hádky a vaše nové retro kreslo z výpredaja zašpinené od jej laku na nechty, vlasy v umývadle, vlasy na podlahe, vlasy všade. Dôvod na trest sa vždy nájde. Tento rok svoju polovičku vezmete na Valentína do kina. Práve tento dátum je určený ako deň premiéry filmového spracovania knižného bestselleru Päťdesiat odtieňov sivej.   

Videli ste niečo podobné na nočnom stolíku? Už viac nemusíte vymýšľať. Vezmite ju do kina! Určite zabodujete. Budete musieť síce pretrpieť film, kde sa nestrieľa, nedriftuje. Všetci by sme si sviatok zaľúbených v kine užili najviac s Vinom alebo Danielom Craigom v najnovšej Bondovke, ale na tie si ešte počkáme. Teraz sú tu odtiene sivej a kus romantiky prepletený sado-maso praktikami.fifty-shades-grey

Na druhej strane, nebudete sledovať klasickú snehulienku, nákupné maniačky ani stredoškolskú lásku roztlieskavačky a nabúchaného vygélovaného kena. Radosť vám neurobí ani pohľad na atraktívneho chlapíka za vodou s úhrančivým pohľadom, ale užijete si pohľadnú mladú študentku v naozaj neobvyklých polohách. Budete sedieť spolu v kine, ona sa nechá v predstavách bičovať od pána Dornana na plátne, vy si budete predstavovať ako máte na svojej posteli v detskej izbe zviazanú Dakotu. Čo viac si priať?

Ako to už v podobných filmoch býva, mladá naivná študentka menom Anastasia úplnou zhodou okolností spozná nechutne bohatého, dobre vyzerajúceho chlapíka menom Christian a zamiluje sa do neho. Ako to tvrdia vždy všetky, nie kvôli peniazom. Christian jej lásku opätuje a vyzná jej ju tým najzvláštnejším spôsobom. Je tak trošku skazený svojim pohnutým osudom a svojimi zvrátenými chúťkami. Z Anastasie si urobí se*uálnu otrokyňu. Samozrejme, v rámci filozofie happy endov sa do nej zamiluje a bude to úplne iné, ako s tými predtým, veď to poznáte.fifty-shades-grey (1)

Stále príliš sladké? Obetujte sa, vaša polovička určite ocení snahu a možno si večer užijete viac ako mŕtveho misionára. Pozor si dávajte iba v prípade, ak má vaša vyvolená na nočnom stolíku ruženec a Sväté Písmo, nie spomenutú knihu o odtieňoch sivej. Ušla by vám po prvej scéne a doma by čakala s vyháňačom diabla.

Malá rada na záver. Ak jej ráno po filme nepošlete sms s otrepaným a fádnym „Zlatko, ľúbim ťa“, ktorému ani vy celkom neveríte, ale použijete „Milá slečna, tak rád by som vás vyplieskal”, bude vám zobať z ruky. Celý deň a najmä celú noc. Budete v jej predstavách reálny takmer ako Christian Grey. Akurát, že s Fabiou na úver a bruchom starostlivo obaleným  tukom.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.