Takzvané chytré mobily, resp. smartfóny, sú neodmysliteľnou súčasťou dnešnej doby. Ich obsluha býva veľmi jednoduchá, no stále sa nájdu chyby, ktoré pri ich používaní, či už dobrovoľne alebo nevedome, robíme.Vypíname aplikácie

Apple aj Google priznali, že vypínanie aplikácii vášmu smartfónu škodí. Váš telefón si niektoré manuálne vypnuté aplikácie neskôr zapne sám a prepína do stavov, ktoré potrebuje. Výnimkou sú aplikácie aktívne bežiace na pozadí, ako napríklad prehrávač hudby či navigácie. Váš smartfón nepotrebuje ani žiadne aplikácie, ktoré sľubujú jeho zrýchlenie. Manuálnym vypínaním aplikácií môže utrpieť výdrž batérie a aj výkon.

Nepovoľujeme určovanie polohy telefónu

Jedným z prvých krokov, ktoré by sme mali spraviť pri nastavení nového smartfónu, je povoliť určovanie polohy. Vďaka tomuto nastaveniu zvýšite pravdepodobnosť, že váš telefón nájdete v prípade, že ho niekde zabudnete alebo stratíte. Na diaľku ho dokážete lokalizovať, zanechať správu, či prezvoniť. Pokiaľ nemáte zapnutú navigáciu, samotné GPS určovanie polohy má minimálny vplyv na spotrebu batérie.

poloha

Nezamykáme svoj telefón

Vo vašom smartfóne sa nachádza obrovské množstvo citlivých informácií. Preto by ste si ho mali dostatočne zabezpečiť. Zámok si môžete nastaviť vo forme vzoru, PIN kódu, hesla a na najnovších smartfónoch čítačkou odtlačkov prstov. Samozrejme, kopu z vás to otravuje a spomaľuje to prácu s mobilom, no ak ho stratíte a niekto sa dostane ku všetkým vašim kontám, bude už neskoro. Veď len strata kontroly nad vašou emailovou schránkou by určite príjemná nebola.

zamknutie

Nevyužívame možnosť obnovy továrenských nastavení

Súčasné mobilné telefóny sú v podstate plnohodnotné vreckové počítače. Ich chod zabezpečuje operačný systém, ktorý sa inštaláciou rôznych súborov a aplikácií, či neustálym používaním zahlcuje, a to vedie k postupnej strate výkonu. Z tohto dôvodu je užitočné využiť možnosť, ktorej sa mnoho ľudí obáva – obnovu továrenských nastavení. Zbytočné dáta sa tým z telefónu odstránia a zvýši sa jeho výkon. Ak sa vám zdá vaše zariadenie pomalé, táto možnosť je správnou voľbou.

obnova

Nezálohujeme dáta

Ak sa rozhodnete pre obnovu továrenských nastavení, je nutné zálohovať dáta, o ktoré nechcete prísť. Pokiaľ nechcete stratiť kontakty či fotky, zálohovať je dobré, aj keď neplánujete obnovu továrenských nastavení. Veď ako sa hovorí, náhoda je blbec a s vaším telefónom sa môže stať čokoľvek. Každá platforma ponúka bezplatné externé úložisko – Google ponúka Google Disk, Apple iCloud a Microsoft OneDrive. Po spustení príslušnej aplikácie zistíte, že je to dobrý spôsob nielen na zálohovanie dát, ale aj na uvoľnenie úložného priestoru vášho smartfónu.

Týchto 5 rád vám môže pomôcť zvýšiť bezpečnosť, úložný priestor či výkon vášho smartfónu. Možno sa vám niektoré zdajú zbytočné, no ich prínosy oceníte, až keď ich sami vyskúšate.

Zdroj: Soda.o2.sk | Foto: Pixabay.com, Depositphotos

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).