Oholené podpazušie, tvár a hruď sú klasika. Niektorí muži sa zbavujú ochlpenia na rukách, prstoch, ale aj nohách. Iní stále váhajú, či sa zbaviť prírodnej vlny. V nasledujúcich riadkoch nájdete tipy na holenie. 

Alfa samci sú od prírody viac chlpatejší ako ich polovičky. Niektorí muži priam nenávidia svoje chlpaté ruky, nohy a chrbát. Ak vás má prírodná vlna obmedzovať, jednoducho sa jej zbavte. My vám prinášame päť tipov ako na to.

1.tip

V salóne vás kožušiny zbavia. Najúčinnejšia je vždy depilácia, ktorá vydrží takmer päť týždňov. Najmenej bolestivý je tekutý vosk, po ktorom nebude mať potrebu dať si analgetiká. Tých pár minút bolesti prežijete a výsledok bude stáť za to.

2. tip

Ďalšou možnosť je laserová a svetelná pulzná depilácia. Po pár opakovaniach sa ochlpenia zbavíte natrvalo. Treba však počítať s tým, že je to finančne náročnejšia procedúra.

Skracovanie ochlpenia na ruke

3.tip

Veríme, že sú aj páni, ktorí sa z určitých dôvodov do rúk kozmetičky nezveria. Zoberte si teda aspoň novú žiletku (nie tú, s ktorou si holíte tvár), gél na holenie a môžete začať. Klasickými nožničkami si zostriháte ochlpenia a následne oblasť prebehnete žiletkou.

4. tip

Ak nechcete dokonale hladké telo, ochlpenie si môžete skracovať alebo zastrihávať. Bude vyzerať upravenejšie a stále mužne. V oblasti intímnych partií zredukujete telesný pach a zastrihnutím ochlpenia pridáte svojej pýche pár centimetrov.

5. tip

Na všetko treba čas. Postupujte pomalými ťahmi ostrou žiletkou najprv v smere rastu a na záver v opačnom smere rastu chĺpkov. Po holení je dôležitá hydratácia. Môžete použiť krém alebo púder na upokojenie pokožky.

Foto: hairbysalont.comm youtube.com