Nejeden z vás sa už určite ocitol v situácii, kedy mal chuť svoju polovičku na pár dní zviazať, zavrieť do pivnice a zatesniť všetky možné východy. Máme pre vás dobrú správu, nemusíte sa viac obviňovať z kadejakých ohavných myšlienok, drvivej väčšine chlapov behajú po rozume podobné scenáre.Všetko, čo urobíte, je zle a to, čo neurobíte, je ešte horšie. Príliš hlasno sa smejete, nepočúvate, čo hovorí, nezaujímate sa o jej pocity. Poznáte to? Každý muž si musí povinne každý mesiac prejsť niekoľkodňovým peklom, no my sme pre vás pripravili niekoľko rád, ako to celé prežiť a to bez ujmy na zdraví.

1. Prvé a základné pravidlo je: nikdy žene počas menštruácie neodporujte!

Nech je vaša partnerka akokoľvek nepríjemná, pamätajte, že je to len dočasný stav a že za to, čo práve vychádza z jej úst, v podstate ani nemôže. V 90 % prípadoch to nemyslí vážne, a preto jediná účinná reakcia z vašej strany bude silné objatie sprevádzané bozkom na čelo.

2. Nešetrite lichôtkami!

Veľmi dôležité je uvedomiť si, že práve tieto dni sú najvhodnejšou chvíľou na to, aby ste zo seba trúsili jeden kompliment za druhým. Ženy milujú pozorných mužov a aj keď vaše pochvaly naoko odignorujú, v skutočnosti v nich roztopíte kus ľadu.

3. Nezabudnite na čokoládu!

Aj keď sa to možno zdá smiešne, dávka cukru vašej milovanej rozhodne zlepší náladu a vám sa bude hneď lepšie dýchať v prítomnosti hormónmi ovládanej žienky.

šťastný vzťah

4. Doprajte jej dostatok pohybu a čerstvý vzduch

Ak nie ste typ, čo miluje dlhé prechádzky prírodou, bezpochyby by ste mali urobiť výnimku a zobrať svoju priateľku vyvenčiť. Predsa len je to pre vaše dobro. Možno nebude práve najľahšie prehovoriť ju a možno sa vám aj ujde zopár nadávok, aký ste bezcitný, neempatický a ako si vôbec dovoľujete žiadať ju o nejakú aktivitu, keď jej je momentálne najhoršie. Keď sa vám to ale podarí, určite vám neskôr poďakuje a vy si ušetríte balík nervov.

5. Informujte ju len o pozitívnych správach

Na záver zaručene nesmieme nespomenúť dôležitosť zmieňovať sa výhradne len o pozitívnych správach, na všetko negatívne dočasne zabudnite. Podstatné veci si nechajte na neskôr alebo sa pokúste vyriešiť ich bez toho, aby ste nimi obťažovali beztak podráždenú partnerku.

Veríme, že vám spomínané odporúčania prinesú kladné skúsenosti a už sa viac nebudete obávať červených dní v kalendári. Tak či onak, budete potrebovať pevné nervy! Veď sú to stále len ženy…

Autor: Radka K.