Čas od času sa asi každý chlap dostane do situácie, kedy sa všetko zvrtne a príde k bitke. Nie každý ale vie, ako sa v takej situácii zachovať. Do úvahy zväčša prichádzajú dve možnosti. Buď sa k vzniknutej situácii postavíte ako chlap a dôjde k boju alebo sklopíte uši a necháte sa dourážať, prípadne utečiete.Iste, aj v tomto prípade by ste mali uvažovať a najprv zhodnotiť svoje možnosti. Pokiaľ ste ale nenaštvali práve 150 kilového mamuta, je trápne ak hneď ustúpite a stiahnete chvost. Nehovoriac o tom, aké trápne to môže byť, pokiaľ máte pri sebe frajerku. Každá žena sa chce pri svojom chlapovi cítiť bezpečne, a preto tu pre vás máme zopár jednoduchých video-návodov, ako sa efektívne brániť. Mimochodom, pre účinnú obranu rozhodne nezaškodí porpacovať na sile. 

1. Začneme veľmi jednoduchým postojom, ktorý udrží protivníka od tela

2. Prvý krok možno pomôže odradiť značne podnapitého súpera, avšak čo robiť v prípade, že sa agresor nevzdá tak ľahko

3. Pokiaľ  sa vám protivníka nedarí udržať od tela, prišiel správny čas na protiútok. Táto jednoduchá kombinácia s prvkami bojového umenia Krav-maga by ho zaručene mala schladiť

No a pre istotu, máme pre vás ešte dve jednoduché techniky, ktoré môžu zachrániť život. Tu už ale ide o extrém, pri ktorom vás súper priamo ohrozuje nožom alebo strelnou zbraňou.

4. Obrana proti nožu

5. Obrana proti strelnej zbrani

Takže chlapi, kurz pre začiatočníkov máte za sebou. Teraz už chýba len natrénovať si zopár základných manévrov a ak ich všetky dokonale zvládnete, uvidíte, že sa starej ubránite a nakoniec vás za nami do krčmy pustí :)