Poznáte ten pocit, keď chce vaša partnerka znova pozerať nejakú romantiku, ale vy máte náladu na poriadnu dávku akcie a adrenalínu? Ak áno, ponúkame vám 5 tipov na poriadne akčný filmový večer.Rýchlo a zbesilo

Brian (Paul Walker) je policajt a vyšetruje záhadne prepadnutia kamiónov. Podarí sa mu dostať do partie vedenej Dominicom (Vin Diesel), v ktorej sú na nočnom poriadku nelegálne preteky a rýchle autá. Brian sa preto snaží získať si Dominicovu dôveru a zistiť, kto je v tom zapletený.

Smrtonosná pasca

Newyorský policajt John McClane (Bruce Willis) prišiel navštíviť svoju ženu, ktorá je na vianočnom večierku v budove firmy Nakatomi. Ale ako to už býva zvykom, práve v tej dobe do budovy vtrhnú nemeckí teroristi, ktorí ju ovládnu za účelom vykradnutia sejfu. Našťastie je John, ako pravý akčný hrdina, stále v správny čas na správnom mieste, a tak sa snaží z úzadia budovy vyriešiť situáciu a zachrániť rukojemníkov.

Smrtonosná zbraň

„Černošský“ seržant Roger Murtaugh (Danny Glover), ktorý sa za pár týždňov chystá do dôchodku, dostane za parťáka „bieleho“ seržanta Martina Rigsa (Mel Gibson). Martin je však po smrti manželky psychicky na dne a chce spáchať samovraždu. Toto duo tvorí vo filme perfektnú kombináciu humoru, akcie a priateľstva. Dôkazom je aj to, že sa Roger po Martinovom boku rozhodne predĺžiť si odchod do dôchodku a spolu bojujú so zločinom.

Pot a krv

Daniel Lugo (Mark Wahlberg) je sympatický tréner z posilňovne, ktorý myslí len na to, ako bez tvrdej driny, rýchlo a bezbolestne zbohatnúť. V hlave mu tak skrsne plán, do ktorého zapojí svojich parťákov Adriana (Anthony Mackie) a Paula (Dwayne Johnson) čerstvo prepusteného z väzenia. Plán znie jednoducho: Uniesť Danielovho bohatého klienta a výmenou za peniaze ho prepustiť na slobodu. Situácia sa rázom komplikuje, keďže spomínaní páni sú úplní blbci a všetko sa pokazí už na začiatku.

Expendables: Nezničiteľní

Akčný film číslo jeden, o čom svedčí už len zostava všetkých akčných hrdinov Hollywoodu. Skupina vojakov, ktorá je vyslaná na misiu do Južnej Afriky, má za úlohu zvrhnúť neľútostného diktátora. Avšak táto misia sa rýchlo stane nebezpečnejšou ako čakali, pretože nepriateľov informuje neznámy zradca.

Foto/Video: YouTube