Určite nikoho z vás neprekvapí fakt, že žijeme v internetom poháňanej dobe. Informácie sa dnes šíria podstatne rýchlejšie ako kedysi. A práve to je dôvod, ktorý pomohol k vzniku Hoaxov, teda falošných správ ovládajúcich internet. Ale čomu presne to vlastne ľudia bez váhania uverili? 

1. „V prípade, že ste niekým donútený vybrať peniaze z bankomatu, stačí zadať váš pin odzadu a banka následne privolá políciu.“

Čo dodať. Určíte sa nájdu prípady, kedy by takáto služba naozaj poslúžila k dobru. No na rovinu, ľudia s číslom 1111 alebo 2332 by sa tejto službe asi veľmi nepotešili.

Young couple in bed

2. Facebook už nie je zadarmo. Ak však, používanie cookies služieb potvrdíte ešte dnes, budete ho mať len za  2,99 dolárov.“

Snaha o prilákanie nových používateľov sociálnej siete alebo len týpek, ktorý sa nudil za počítačom. Každopádne, táto informácia mnohých vyľakala. Samozrejme, nemusíte mať žiadne obavy, Facebook ponúka svoje služby stále zadarmo, teda až na práva používať vaše fotografie, meno a všetky osobné informácie na komerčné účely. Gratulujeme, vaša profilová fotografia možno práve vstúpila do sveta modelingu.

Intimate young couple during foreplay in bed

3. „Najsexy zločinec sveta vstupuje do sveta šoubiznisu. Lukratívna zmluva je už na spadnutie.“

Ženami milované a mužmi závidené. Meno Jeremy Meeks bolo v poslednom roku pomerne dosť komentované. Najnovšie informácie však tvrdia, že podpísal oficiálnu modelingovú zmluvu, ktorá mu prinesie viac ako 30 000 dolárov. Žiaľ, táto informácia je len výmysel vyprodukovaný jeho lícnymi kosťami a nadšenými ženami.

jeremy

4. „Detská hviezda podľahla. Macaulay Culkin zomrel na následok predávkovania.“

Táto informácia možno viacerých zarmútila, no skoro nikoho neprekvapila. Životný štýl, ktorým sa tento pomerne mladý herec preslávil, totiž nepatrí k tým najsvätejším. Kevin by mal zrejme častejšie vychádzať z domu.

Intimate young couple during foreplay in bed

5. „Vedci urobili osudnú chybu. Verejné ospravedlnenie a opätovné zapísanie Pluta medzi planéty našej slnečnej sústavy.”

Vieme, že týmto mnohých nadšencov sklameme, ale Pluto už skutočne nepatrí medzi planéty a pravdepodobne už ani nebude. Existuje totiž priveľa rozdielov, ktoré mu zabránia si túto vysokú funkciu medzi „hviezdami“ získať späť.

Intimate young couple during foreplay in bed

Tak ako?? Počuli ste aj vy nejaký hoax alebo ste dokonca nejaký začali šíriť vy sami? Informujte nás o ňom. Ktovie, možno práve vaša story bude hitom internetu číslo jedna.

Foto: Facebook

Autor: Miriama L.