Svetoznámy magazín Forbes pravidelne informuje o rôznych rebríčkoch úspešných. Úplným stropom je, samozrejme, rebríček najbohatších ľudí sveta, v ktorom v roku 2017 zažil tento zoznam poriadnu búrku, keď Jeff Bezos zosadil z trónu Billa Gatesa, hoci nie nadlho. Najnovšie sa Forbes pozrel na najlepšie zarábajúcich hercov. Ktorí muži filmového plátna si na účty pripísali najviac?

Embed from Getty Images

Piatym najlepšie zarábajúcim hercom sveta je Jackie Chan. Miláčik komédií plných bojových umení má už neuveriteľných 63 rokov, hoci na to vôbec nevyzerá. Na svoje konto si za posledný rok pripísal slušných takmer 50 miliónov amerických dolárov. Zahral si napríklad vo filme Karate Kid.

Embed from Getty Images

Obľúbený herec, producent a scenárista Adam Sandler obsadil štvrtú priečku najbohatších hercov. Viac než 50 miliónov dolárov tento už 50-tnik zarobil vďaka mnohým komédiám, nám utkvela v pamäti Za mrežami (The Longest Yard) z roku 2005.

Embed from Getty Images

Nasypaný a nesmrteľný autíčkar, ktorý dokáže na klasickej manuálnej prevodovke zaradiť počas štvrťmíľového šprintu asi osemdesiat rýchlostí, jediný herec z filmu s troma X, ktorý netočí péčko. To všetko je Vin Diesel. Veríme, že by Vin rád zarobil za posledné obdobie aj menej peňazí, sledovanosti posledných dvoch častí Rýchlo a zbesilo totiž, žiaľ, „pomohla“ najmä smrť jeho kolegu a priateľa Paula Walkera.

Embed from Getty Images

Bývalý wrestler, najdrsnejší z najdrsnejších mužov Hollywoodu, kráčajúca skala, The Rock. Vyholená hora svalov zažiarila v posledných mesiacoch v najnovšom Rýchlo a zbesilo spolu s Vinom Dieselom, ale aj v znovuzrodenom Baywatchi. Kedysi vraj prebýval na ulici, teraz je z neho milionár za vodou a my mu to najviac prajeme!

Embed from Getty Images

Úplne najlepšie zarábajúcim hercom je 46-ročný Mark Wahlberg. Miláčik divákov s veľmi pochabou minulosťou zarobil za posledný rok 68 miliónov dolárov. Kedysi mal problémy so zákonom vďaka krádežiam áut, rasistickým útokom a viacerým napadnutiam. Pobyt vo väzení mu však otvoril oči a dnes sa vďaka tvrdej drine pred kamerou a v posilňovni dostal na výslnie zárobkov Hollywoodu.

Zdroj: Forbes | Foto: justjared.com, wallpapersbyte.com