Nový rok so sebou prináša veľké oslavy, ku ktorým takmer neodmysliteľne patria aj ohňostroje. Každoročne sa svetové metropoly usilujú o vytvorenie čo najkrajšej svetelnej šou na oblohe, pričom ani prelom rokov 2015/2016 sa od tradície nijako nelíšil a ponúkol skvelé nebeské divadlo.My sme pre vás vybrali 5 ohňostrojov, ktoré stoja za pozretie a skutočne si zaslúžili prívlastok novoročné. Náš rebríček začíname od „najhoršieho“ 5. miesta. Pohodlne sa teda usaďte a prezrite si s nami päticu najkrajších ohňostrojov otvárajúcich rok 2016. :-)

5. miesto – Moskva, Rusko

Ruská vláda spoločne s primátorským tímom mesta Moskva opäť raz nesklamala a pre svojich obyvateľov pripravila kvalitný program, ktorý zakončil veľkolepý ohňostroj. Ten na niekoľko minút rozžiaril oblohu nad metropolou Ruska a s nadšením sa mu prizerali tisíce divákov.

4. miesto – Dubaj – Spojené arabské emiráty

Nad Dubajom mohli obyvatelia, ale aj návštevníci mesta sledovať hneď niekoľko zaujímavých ohňostrojov. Ten hlavný bol odpálený priamo z mrakodrapu Burj Khalifa a ponúkol skvelé divadlo. Nechýbali ani špeciálne svetelné efekty využívajúce LED technológie doplnené o laserovú šou.

3. miesto – Londýn – Anglicko

O tom, že výber do nášho rebríčka bol skutočne veľmi náročný a vo svete sme sledovali desiatky krásnych ohňostrojov, vás presvedčí aj fakt, že ten „londýnsky“ sme zaradili „až“ na 3. priečku. Celú pyromuzíkálnu šou odštartovalo 12 gongov na hodinách Big Ben, ktoré doprevádzali synchronizované výbuchy pyrotechniky. Nádherné nebeské divadlo v celkovej dĺžke viac ako 11 minút sa začalo hneď potom.

2. miesto – Hong Kong – Čína (územie Leung Chung-ying)

O šialenosti Číňanov zrejme diskutovať nemusíme. Dokazuje to aj exkluzívny ohňostroj odpálený v meste Hong Kong, ktoré sa rozprestiera v ekonomicky nezávislej oblasti Číny, Leung Chung-ying. O tisíce výbuchov na oblohe nebola núdza ani v tomto prípade, dokonca ohňostroj v Hong Kongu nám pripadá ako najfarebnejší zo všetkých.

1. miesto – Sydney – Nový Južný Wales (Austrália)

Protinožci už niekoľko rokov dokazujú, že v oblasti pyrotechniky a novoročných osláv sa radia medzi absolútnu špičku. Nuž, čo dodať. Snáď len toľko, že v prípade ohňostroja v Sydney sa už pozeráte na prvú priečku nášho rebríčka, ktorú, dovoľujeme si povedať, okupuje metropola Nového Južného Walesu celkom zaslúžene.

Zdroj: Vereencenter