Ako sa hovorí: Staré ale dobré. Toto potvrdzujú aj legendárne hry, ktoré sme ako deti hrávali na prvých počítačoch, ktoré sa nám dostali do rúk. Neslávna “kockovaná” grafika a jednoduché ovládania, ale o to väčšia zábava. ManMagazin.sk si pre vás pripravil 5 hier, ktoré si už dnes môžete zahrať online bez akéhokoľvek sťahovania. 

Najlepšie staré hry

Staré, ale dobré: Hry, ktoré rozhodne poznajú tí skôr narodení #2

 

DOOM

DOOM

Doom je 3D akčná počítačová hra pre PC vyvinutá firmou Id Software. Priaznivci akčných strielačiek strávili nad touto hrou nejednu noc. Obludy, zbrane rôznych kalibrov, veľa krvi a chuť strieľať učarovali nejednému mladému chalanovi. Ak ste typ človeka, ktorý sa rád brodí v potokoch krvi, hra je rozhodne pre vás. Vašou úlohou je dostať sa z pevnosti a postrieľať všetky monštrá, ktoré sa vás usilujú zabiť a pochutnať si na vás. Na dnešnú dobu dosť nevkusná grafika, ktorá poskytuje neslávne ‘kocky’, ale pre tú dobu veľký trhák.

MOORHUHN

Moorhuhn

Nemecká hra, vhodná pre poľovníkov, ktorí chcú nabrať alebo zlepšiť svoje skills. Jednoduchý koncept strieľania kačíc, za ktoré dostávate body, zabaví každého. Nejde o to, či si chcete pri hraní oddýchnuť alebo iba zabiť čas, Moorhuhn vás pobaví!

STREET FIGHTER 2

Street Fighter 2

Keď sa povie Street Fighter, spozornie každý milovník bitiek a akčných hier. Klasický fight 1 versus 1 je skvelým oddychom, ktorý si nevyžaduje žiadnu logiku, ale iba ťukanie do kláves s primárnym cieľom zlikvidovať nepriateľa.

SUPER MARIO

Super Mario

Drobný Talian s fúzikmi je stále “the most legendary”. Skákačka, ktorú pozná takmer celý svet je aj dodnes stále aktuálna. Zahrajte si Maria, poskáčte hubičkám po hlave, skočte do zelenej rúry a zachráňte princeznú.

DYNA BLASTER (BOMBERMAN)

Dyna Blaster

Kladiem, kladieš, kladieme bomby. Dyna Blaster (Bomberman) sa stal svetovým hitom a dodnes si naň rád zaspomíname. Skvelá oddychovka spojená s trochou logiky pobaví nielen vás, ale aj vašich priateľov, ktorí si môžu s vami zahrať.

Foto: moorhuhn.com, goliath.com, classicgames101.com