“Obleč krave oblek, stále bude krava,” hovorí isté porekadlo z Dva a pol chlapa. Oblek vie vaše vystupovanie v spoločnosti vyšperkovať do dokonalosti, ale pri nesprávnom nosení z vás vie, naopak, spraviť úplného sedliaka, ktorý si dal na seba sako a nohavice iba z povinnosti a nosí ich pohŕdavo a bez noblesy. Ako sa tomu vyhnúť?Nezabudnite si rozopnúť gombík pri sedení

Ak sedíte a máte na sebe sako, gombík zásadne rozopnite. V opačnom prípade sa na vás sako nepekným spôsobom našponuje, bude kade – tade odstávať a vy, okrem toho, že budete vyzerať zle, sa budete zle aj cítiť. Že to je zbytočné? Pozrite si ktorúkoľvek časť Jamesa Bonda s Danielom Craigom. Aj keby do miestnosti vstúpilo sto dám po sebe, vždy by vstal, sako zapol a pri sadaní znovu rozopol. Je to skrátka povinnosť.

bond

Nezabudnite na jednoduchosť

Nepotrebujete naraz všetko. Vreckovka v náprsnom saku, kvetina v klope či spona na kravate? Doplnky vedia oblek ozvláštniť, nie však všetky naraz, vyzerali by ste ako taliansky čávo z Instagramu. V jednoduchosti je krása, vždy si k obleku zvoľte maximálne dva doplnky.

pin lapel flower

Nezabudnite nosiť zásadne elegantné hodinky

Alebo aj takzvané oblekovky. Nevýrazné a elegantné hodinky menšieho priemeru a hrúbky, také, aby sa pohodlne zmestili pod rukáv košele. G-Shock a podobné obrovské orloje k obleku nepatria. A nezabúdajte, elegantné nemusí znamenať drahé.

hodinky

Nezabudnite rozpárať vrecká

Čo to trepem? Keď si kúpite nové sako, jeho vrecká a rozparky bývajú takmer vždy zašité. Presne tak, nekúpili ste si sako s imitáciou vreciek, sú tam, iba sú zašité a treba ich poctivo vlastnoručne odpárať.

Nezabudnite nezapnúť spodný gombík

Najväčším faux pas pri nosení obleku je zapnutý spodný gombík saka. Či už máte sako s dvomi gombíkmi, tromi, či nedajbože nosíte stále svoje birmovné so štyrmi, spodný gombík je vždy a vždy bez výnimky odopnutý.

SakaFoto: fashionbeans.com, lookastic.co.uk, pinterest.com, top10for.com, theiddleman.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.