Takmer každý nezadaný muž sa utápa v depresiách, že je bez baby. Zamýšľa sa nad tým, kde si nájde partnerku, s ktorou bude tráviť voľné chvíľky, chodí na rôzne zoznamky a vyhľadáva na nich svoju životnú lásku. Ale prečo? Veď byť nezadaným nie je žiadna choroba ani nič podobné a už vôbec to nie je príčina na smútok. Koľkí „šťastní“ chlapi by to s nami nezadanými menili. Ja sám som osobne v „striedavom vzťahu“ a vôbec sa na to nesťažujem, práveže naopak, každé ráno sa budím s myšlienkou, ako mi je dobre. A hneď vám aj predostriem niekoľko dôvodov, prečo je lepšie byť nezadaným. 

Spánok

Posteľ, perina a vankúše sú len a len muža. Nemusí každú noc o každý vzácny centimeter tohto sortimentu viesť vojnu. Ide spať vtedy, keď sa chce jemu a nie vtedy, keď jeho polovičke. Televízor môže pozerať dokedy chce a dokonca si ku sledovaniu môže zobrať aj chipsy bez toho, aby bol zdrbaný za to, že ona skoro ráno vstáva a nemôže zaspať lebo „žere“ moc nahlas a že vôbec „žere“ v posteli. Keď je unavený, telka ostane vypnutá a nepôjde v nej ten romantický bullshit, pri ktorom ona reve, akoby jej zomrela mačka. Jednoducho slobodní majú krajší, sladší a ničím rušený spánok.

Se*

Toto je trošku diskutabilné. V tomto zadaný muž vyhráva. Má pravidelný sex, kedy len chce. Ha! Je to naozaj tak? No jasné, že nie. V pondelok sa jej nechce, v utorok nemôže, lebo v stredu skoro vstáva, v stredu je až moc unavená, vo štvrtok mu už vynadá, pretože zas myslí len na to, v piatok ide s „babenkami“ do baru, v sobotu sa to opakuje a v nedeľu je nadržaná ako stepný býk, ale čo z toho, keď on dospáva pracovný týždeň. Všehovšudy aj zadaným nakoniec skončí ruka v teplákoch, ale najhoršie je na tom to, že oni to robia na tajnáša, zatiaľ čo nezadaný si prejavuje lásku kedykoľvek.

Komunikácia

Keď je chlap nezadaný, nemusí každý večer posielať svojej polovičke smsku na dobrú nôcku, tak isto jej nemusí posielať smsku na dobré ráno, na dobrú chuť, na pekný deň, na pekné sra… Taktiež nemusí sa ani len obťažovať s tým, že jej zavolá, keď má v robote (alebo v škole) prestávku a ani vtedy, keď ide domov. Slobodnému mužovi odpadávajú aj rozhovory o budúcnosti, o deťoch, nedajbože, o svadbe, tiež sa nemusí trápiť s tým, že príde na krížový výsluch, keď pôjde s tou novou kolegyňou na kávičku. A odpadávajú aj hádky, že sa jej nevenuje alebo, že mu prišla smska od Zuzky, ktorú šiel včera zaviesť. No nie je to krásne?

Voľný čas

Keď nezadaný príde domov, nikomu sa nemusí spovedať o tom, že kde, s kým, prečo a načo bol a už vôbec nemusí podávať hlásenie o tom, čo plánuje na večer, nasledujúci mesiac, budúce desaťročie. Nikto mu nebude nadávať za to, že celý víkend presedí pri telke len v teplákoch a už vôbec ho nikto nebude ťahať na trojhodinovú prechádzku do parku, jedine kamaráti mu budú nadávať za to, že sedí v teplákoch pri telke a nejde do krčmy a potom ho budú ťahať z krčmy domov, ale to je dovolené.

opití ľudia

Ženy

Keď ste zadaný, je nemysliteľné, že na ulici, v obchode alebo v bare sa pozriete na inú riť, nedajbože, by ste ju oslovili,  zatiaľ čo nezadaný sa môže obzerať a nie len obzerať, ale dokonca aj krútiť okolo vlastnej osi, čo sa bude obzerať po ritiach a najlepšie je to, že keď sa mu dáka zapáči, môžu sa prihovoriť aj majiteľke toho zadku a pozvať ju k sebe domov a tam ju ehm… A neviem, ako by zadaný chlap vysvetľoval svojej polovičke, že k sebe domov pozval neznámu ženskú na „kávičku“.

No, ako sa tak na to pozerám, byť nezadaným neznamená koniec sveta, skôr začiatok spokojného a ničím nerušeného života. A vždy, keď sa budete hrnúť do dákeho nezmyselného vzťahu, pamätajte – len bez ženy, môže byť človek blažený.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Dome
Maník z Liptova, čo ho neinteresuje nič čo sa okolia týka. Má svoj svet v, ktorom hlavnú úlohu hrá hudba, kofeín a nikotín. Večný šovinista, ktorý neverí ani odrazu v zrkadle, lebo to čo tam niekedy vidí nieje ani možné.