Páry sa často sťažujú na to, že im vzťah nefunguje a porovnávajú sa s ostatnými dvojicami, ktoré na verejnosti pôsobia šťastne. Nikto však o svojich súkromných problémoch nahlas nehovorí a určite aj tým, ktorí si síce na Facebook pravidelne vešajú zaľúbené fotečky, to občas doma poriadne zaškrípe. Ale kto by sa tým chválil?Ak si teda myslíte, že vám to s vašou polovičkou neklape, lebo sa často hádate alebo preto, že nemáte rovnaké záujmy, buďte v klídku. 99,9 % dvojíc je totiž na tom rovnako. Prestaňte teda veriť nasledujúcim bludom a začnite si svoj vzťah užívať taký, aký je v realite, nie vo vašich mylných predstavách o dokonalom vzťahu, ktorý vlastne neexistuje.

 

V šťastnom vzťahu neexistujú hádky

Dovolíme si tvrdiť, že partneri vo vzťahu hádky nepoznajú možno prvých pár mesiacov, kedy sa ešte oťukávajú, hrajú formu a chcú byť pre toho druhého najdokonalejším. Po čase však na povrch každého vyplávajú charakterové vlastnosti a aj v tom na prvý pohľad najšťastnejšom vzťahu na svete sa začnú vyskytovať škriepky. Často je to len kvôli hovadinám, no názory ľudí sa líšia, preto ak sa dvojica neháda, jeden zrejme potláča svoje pocity, čo zrovna nie je najlepším riešením pre šťastný vzťah.

V šťastnom vzťahu vládne len romantika

Máte sociálnu sieť zaplavenú fotkami vášho kamoša, ako je každý víkend niekde inde so svojou novou frajerkou či ich vzájomnými vyznaniami lásky, ktoré, samozrejme, musia prezentovať verejne? Nebojte sa, potrvá to už len pár mesiacov. Ide o prvotný ošiaľ, pobláznenie. Mnoho vzťahov stroskotá práve na tom, že si ženy zvyknú na romantický servis, ktorý im muži poskytujú a keď sa po čase vyplaví, zahlásia koniec. V dlhotrvajúcom šťastnom vzťahu musí vládnuť realita a romantika je len jej spestrením. Dvaja sa musia naučiť so sebou fungovať stále, nielen raz do mesiaca, keď sa stretnú na romantickom pobyte.

V šťastnom vzťahu musia mať partneri rovnaké záujmy

Samozrejme, že ak obaja inklinujete k rovnakému záujmu, je to len čerešničkou na torte. No nemusí to byť podmienka šťastného vzťahu. Ak každý z partnerov má rád niečo iné, môže toho druhého veľa veciam priučiť. A zároveň ak si na chvíľu pôjdete každý vlastnou cestou, vzťahu to len prospeje. Vrátite sa obaja domov, porozprávate si svoje zážitky a budete si navzájom s dobrým pocitom mlčky vďační, že máte po svojom boku partnera, ktorý toleruje váš koníček.

šťastný vzťah

V šťastnom vzťahu vychádzajú na povrch všetky emócie

To veru ani náhodou. Ktorú ženu poteší, keď jej poviete, že je pri*ebaná pi*a? Určite žiadnu. Vy by ste zrejme tiež neskákali od radosti, keby ste na svoju adresu počuli, že ste ko*ot a pod. Negatívne emócie sú práve to, čo sa musíme naučiť udržať na uzde. Aj keď si niekedy v hádke o svojom partnerovi myslíte aj tú najhoršiu vec, čo je spôsobené len aktuálnym amokom, radšej si trikrát zahryznite do jazyka, ako by ste to mali na neho vyšplechnúť. Práve kruté slová, vypovedané v afekte, sú strojcom krachu. Naopak, pozitívne emócie šírte koľko sa len dá. Každý chce byť, vedieť a cítiť, že je milovaný, no nie? :)

V šťastnom vzťahu majú na seba partneri stále chuť

Omyl. Opäť len na začiatku vzťahu sa jeden druhého nevie nabažiť, chce sa ho neustále dotýkať a pretiahnuť aj niekoľkokrát za deň. Keď už vzťah prejde do ďalšej, vážnejšej, fázy, aj neutíchajúce libido sa trochu znormalizuje. Je totiž nereálne, aby mali dvaja ľudia chuť na se* stále v rovnaký čas po celý život. Každý má predsa svoju prácu a s ňou spojené starosti, stres či únavu, ktorá sa podpisuje na jeho fungovaní. Samozrejme, aj mnoho ďalších iných problémov, preto je každý občas rád, ak si môže po robote len ľahnúť pred telku a jednoducho pri nej zaspať.