Po poslednom víkende som sa tak zamyslel nad tým, že ženy to majú v živote omnoho jednoduchšie než my, muži. Viem, mám zvláštne myšlienky, ale viedlo ma k tomu veľa, ale ku*va veľa dôvodov. Vždy keď som sa rozprával s nejakou babou o tom, že aké to je byť ženou, sa na mňa pozrela a začala hovoriť to, že si ani len neviem predstaviť, aké to ony majú ťažké. A v čom sakra? Každá jedna mi povedala takmer to isté. Ako zamýšľal som sa aj nad tým, či majú na tieto kecy nejaké semináre o tom, ako majú odpovedať na také otázky. Ale každopádne ženy si myslia, že to majú ťažšie v týchto veciach.Práca

Každá jedna povedala, ako strašne veľa musí pracovať a že je z toho strašne unavené. Ako ja fakt neviem, kde to žijeme, že ženy musia pracovať na stavbách ako murárky, zatiaľ čo chlapi sedia doma na prdelke, niečo navaria, telefonujú s kamarátmi o tom, ako ich ženuška nič nerobí a popri tom si robia manikúru, pedikúru a čítajú si články v tom pre ženy odpornom šovinistickom manmagazíne. Veď to je hrozné! A ďalšia varianta je tá, že ťažko si tú ťažkú prácu nájdu. Veď nie je nič ťažšie, než si dať na pracovný pohovor výstrih až po pič… kolená a nahodiť úsmevík od uška k ušku. Fakt je to hrozné, že aj ženy v 21. storočí to majú také ťažké!

Spoločnosť

Vždy sú vnímané len ako sexuálne objekty a nikdy, ale nikdy ich nikto nevníma ako plnohodnotného člena spoločnosti. Ako toto je fakt smutné. Veď ženy nie sú len nástroje na sex a to, že nosia sukničky tenšie, než ja mám opasok, je len móda a žiada sa od nich, aby to nosili. To isté platí aj o opätkoch, ktoré im tak hrozne deformujú nohy a všetko. Veď vžime sa do ich kože, aké by to bolo potupujúce prísť do podniku (neplatili by sme ani vstupné) a hneď by nám tá týpenka kúpila poriadne vychladené pivo, kúpila by nám aj ďalšie a ďalšie a po chvíli by nám navrhla, nech s ňou ideme k nej domov. Je to naprosto hrozná predstava.

luxusné spoločníčky

Svoje dni

Menštruácia, krámy, červené dni, stop sexu, doba splatnosti. Každý to volá inakšie, ale ani jeden muž si nevie predstaviť, ako veľmi pri tom trpia, aké majú bolesti, ako im je zle, ako ich to bolí. Nevieme si to ani len predstaviť, a to keď si klepneme kladivom po prste nie je ani zlomok toho, čo ony prežívajú a nikto ich ani nepoľutuje. Ako ja v zásade neverím niečomu, čo krváca každý mesiac týždeň vkuse a nezomrie to.

Očakávania

Každý od každej ženy očakáva to, že bude vedieť variť, prať, žehliť, upratovať, starať sa o deti a mnoho iných vyčerpávajúcich vecí, po ktorých bude večer pripravená podať v posteli nadpozemský výkon. Áno, ale od chlapa sa vyžaduje omnoho viac vecí. Pokazil sa televízor, chladnička, spadla stena? Však si chlap, oprav to! Hádam nikto nebude očakávať, že to opraví slabá žena, ktorá každý mesiac prekonáva strašné muky a popri tom všetkom zvláda aj mnoho iných vecí. Hlavne perfektne zaparkovať a nosiť 20 kíl oblečenia.

Áno, ženy to majú v živote omnoho ťažšie, lebo my muži jediné, čo vieme je ležať na gauči, sledovať telku a piť pivo. A vrchol drzosti je to, že keď si zlomíme nechtíček, tak hneď z toho robíme tragédiu a voláme svojmu kozmetikovi, aby nám za pár desiatok euríčok znova v priebehu 20 minút nalepil nový. A hlavne – nikdy, ale nikdy nebudeme vedieť, aké to majú ženy “ťažké”.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Dome
Maník z Liptova, čo ho neinteresuje nič čo sa okolia týka. Má svoj svet v, ktorom hlavnú úlohu hrá hudba, kofeín a nikotín. Večný šovinista, ktorý neverí ani odrazu v zrkadle, lebo to čo tam niekedy vidí nieje ani možné.