Muži sú z Marsu a ženy z Venuše. To je asi jediné vysvetlenie, prečo žiaden muž nikdy nepochopí ženy a ich správanie. V dnešnej dobe ľudia vedia zostrojiť vec, ktorá pred takými 20 rokmi predstavovala niečo nemysliteľné, ale ženská logika bude ešte na dlhé roky zahalená rúškom tajomstva. Mimochodom, niekedy mám pocit, že ženy nerozumejú ani samy sebe. A my muži hlavne týmto štyrom veciam.1. Nakupovanie

To, že ženy nakupujú rady, vie azda každý. Ale vysvetlite mi, prečo nakupujú tričko, jedno jediné tričôčko, dlhšie, než trvalo napísať bibliu. Však doma pri šporáku strávia menej času ako pri vyberaní jedného trička, ktoré aj tak budú mať oblečené iba jedenkrát v živote, a aj to len v skúšobnej kabínke. Ale ak by náhodou ženská dostala rozum a to tričko s výstrihom až do duše by si kúpila, tak automaticky si musí kúpiť aj topánočky, pretože ani jedny topánky sa k tomu tričku nehodia. Ako keby ženy nemali toľko topánok, žeby s kľudom Angličana obuli aj celú populáciu Tanzánie, Ugandy, Sudánu a Nigérie, a to by im ešte nejaký ten lodný kontajner plný topánok určite ostal.

zeny

2. Obliekanie

Ženy na svoje oblečenie zvyčajne potrebujú minimálne výrobnú halu. To znamená, že ho majú tak veľa, že ani samy nevedia, aké handry vlastne majú. Ale nepochopím to, prečo zvyčajne nosia kúsky oblečenia, v ktorých im cecky držia len silou vôle, temnej mágie a kúzlam WooDoo. A zvyčajne sa takto oblečené pohoršujú nad tým, prečo myslíme len na to, ako ich niekde… (viete čo ;)). Veď ako, do prirodzenia, nemáme na to myslieť, keď sa obliekajú a správajú ako 5-korunové ehm. A to som ich precenil, pretože aj tá 3-korunová má na sebe viac oblečenia.

3. Make-up a podobné sračky

Pre mňa tajomstvo môjho života. Kto mi toto vysvetlí, budem ho voliť pri najbližších parlamentných voľbách. Prečo sa ženské ráno vymaľujú krajšie než trojizbový byt v Petržalke a večer to zo seba dávajú dole? Však to je to isté, ako keby ráno namaľujem pekný obrázok a večer ho polejem nejakým acetónom. Na druhý deň znova namaľujem ten istý obrázok a znova by som ho polial acetónom. No má to nejakú logiku? Fakt nechápem, prečo na seba dávajú akúsi „špirálku za desať evri“ testovanú na králikoch, ktorým by, mimochodom, nikdy žiadna neublížila, pretože ony majú rady milé a malé zvieratká a malý, ušatý zajko je predsa taký zlatučký.

make1

 

4. Prípravy do spoločnosti

Záhada záhadnejšia ako záhada Bermudského trojuholníka. Prečo ženám trvajú prípravy do spoločnosti tak neskutočne dlho? To im treba dať vedieť minimálne dva dni dopredu, že urodzenú chcete zobrať na spontánnu kávu? Veď namaľovaná je od rána a aj tak pôjde skôr odhalená ako oblečená. Tak čo im teda tak dlho trvá? To isté sa týka aj WC v podnikoch. Čo tam robia celú večnosť? A hlavne, prečo na vécko chodia minimálne dve? Majú tam rozohraný šachový turnaj či kieho frasa? Ja keď idem na hajzel, tak sa „vytoto“, umyjem si paprče, osuším si ich tak, ako keď si malomocný chce ostrihať nechty, a idem späť k stolu. Ale počas toho, ako je na záchode žena, ja si rovno môžem objednať pizzu, zjesť ju, pozrieť celú trilógiu Pána prsteňoov a ešte ju budem 5 minút čakať sám pri stole.

Všetci, ktorí rozumiete (alebo si aspoň myslíte, že rozumiete) dámam/slečnám/pannám/feministkám, povedzte mi, že prečo je to takto. Hlavne ten záchod ma zaujíma, lebo ak to je fakt tak, že na ňom ženy hrajú šachový turnaj, rád by som sa k ním pridal aj ja.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Dome
Maník z Liptova, čo ho neinteresuje nič čo sa okolia týka. Má svoj svet v, ktorom hlavnú úlohu hrá hudba, kofeín a nikotín. Večný šovinista, ktorý neverí ani odrazu v zrkadle, lebo to čo tam niekedy vidí nieje ani možné.