Áno, deti sú zlaté a milé. Hlavne cudzie na dve hodinky raz do týždňa. Mať vlastné na 24 hodín denne, to je už iná káva. Ak ste náhodou začali uvažovať nad výrobou vlastného potomka, najprv si prečítajte 32 dôvodov, prečo ho radšej nemať. A dajte ich prečítať aj polovičke (niektoré).1. Vaša žena aj vy budete bývať pri všetkých nových povinnostiach ešte nervóznejší než ste bývali doteraz.

2. Na začiatku si ešte nebudete uvedomovať, ako ste si zmenili život na dvadsať rokov. Prvých deväť mesiacov je to viac-menej iba fráza, že „som tehotná“, ale keď sa jej naozaj začne zväčšovať brucho, tak vám dopne, že ste už v prdeli.

3. Už pre ženu nebudete prioritou číslo jeden.

4. Ak ste doteraz málo spávali, lebo mačka vám okusovala nohy a priateľka do noci pozerala televízor, teraz sa nevyspíte už duplom.

5. Psychika vašej polovičky sa zmení. Rovnako aj telo. Brucho bude väčšie, prsia ochabnutejšie, vyťahanejšia koža a aj strie sa objavia.

6. Žena sa o seba prestane starať, lebo si plní svoj materský cieľ.

7. Musíte sa z nej pokúsiť urobiť mamičku z obchodných centier. To znamená, mala by byť ešte krajšia ako pred tým a viac sa o seba starať, aby vám úplne neskysla pred očami.

8. Váš plat sa rýchlo minie, lebo materská je len taká almužna.

9. Ísť raz do mesiaca na pivo s kamošmi bude rajská hudba pre vaše uši, ak náhodou dostanete priepustku.

10. Zabijete svoje najlepšie roky života.

11. Už sa nebudete môcť vo dvojici hocikedy spontánne vybrať na výlet alebo do kina.

12. Vaše auto sa stane pojazdným chlievom.

13. Motorky sa pre trojčlennú rodinu nerobia.

14. Keď s dieťaťom niekam pôjdete, budete musieť nosiť teplý ruksačik so všetkými nutnými vecami pre malého. Alebo ruksačik na samotné dieťa pripevnený k hrudi.

15. Už nebudete pri výbere auta pozerať na výkon, ale či sa tam zmestí kočík a ako sa upevňuje autosedačka.

16. Už nebudete ten, ktorý sa bude smiať ľuďom sediacim v Minivane, vy budete totiž ten, ktorý ho bude šoférovať.

17. Keď budete celá rodinka vonku a vy si dáte pivo, všetci ľudia budú na vás zazerať.

18. Dovolenka sa už nebude vyberať podľa barov a diskoték, ale podľa ihrísk, animátorov, detského kútika a prístupu s kočíkom.

19. Už žiadna romantika vo dvojici a ak náhodou raz za čas áno, žena sa bude každých 10 minút pozerať na hodinky, či nie ste dlho preč.

20. Fiat multiplato vám už nepríde ako najškaredšie auto, lebo sa doňho všetci zmestíte aj s postieľkou, ktorú vaša žena proste bude musieť brať so sebou.

21. Prežijete znova horory zo škôl. Prinútia vás vrátiť do školy, stretávať sa s učiteľkami, vzdelávať sa, písať úlohy a budete si pripadať ako debil, lebo už ste dávno zabudli čo je nominatív plurálu.

22. Zistíte, že školstvo nie je tak bezplatné, ako sa hovorí. Treba platiť učebnice, krúžky, školy v prírode, pomôcky, každý rok nové tenisky na telesnú – v dnešnej dobe aj niekoľko nových párov, samozrejme, značkových.

23. Ten trápny pocit a pohľady ľudí, keď sa dieťa začne hádzať o zem alebo kričať v MHD, lebo ste mu nekúpili gormita, čo neviete ani čo je.

24. Keď bude potomok starší, budete mu musieť vysvetliť veci ohľadom jeho tela a se*u, o ktorých už sami nebudete nič vedieť, lebo žena vám od pôrodu dala iba trikrát.

25. Strávite dlhé hodiny u detských lekárov pri počúvaní plaču.

26. Jeho malé 8 centimetrové topánky budú drahšie ako vaše čižmy na zimu.

27. Je to konečný záväzok a kotva. Ženy sa môžete zbaviť, ale decka ťažšie.

28. Po rozvode musíte platiť alimenty, z ktorých vaša ratolesť ani polovicu neuvidí.

29. Čo ak sa to narodí postihnuté a ostatní sa budú tešiť, že majú futbalistu a my kripla? Prečo, keď máme 7 miliónov spermii, uchytí sa tá zlá ???

30. Po tehotenstve bude se* asi na bode mrazu, lebo najbližšie mesiace a roky budete bývať u rodičov v 2-izbovom byte.

31. Dieťa nemôžete dať do psieho hotela ani špláchnúť do wc ako rybičku. Stále sa oňho treba starať.

32. Keď sú dvaja šťastní, nechýba im tretí.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej & Miška
Motorky, dobré jedlo, knihy, zábava a cestovanie. Aj to sú veci ktoré spájajú túto dvojicu. Neboja sa povedať čo si skutočne myslia a priniesť zaujímavé ale aj zakázané témy. :)