Legenda vo svete bodybuildingu a fitness, bývalý guvernér, herec, podnikateľ a vôbec najznámejší kulturista všetkých čias – Arnold Schwarzenegger.  Jeho život je plný zaujímavých momentov a udalostí. Preto vám prinášame 27 zaujímavých faktov zo života tejto osobnosti, ktorá je inšpiráciou pre každého muža. 

Narodil sa ako Arnold Alois Schwarzenegger v Rakúsku 30. júla 1947 Gustavovi a Aurelii, ktorí obidvaja pracovali ako policajti.

Arnoldov brat zomrel v roku 1971 pri autonehode a rok na to zomrel aj jeho otec Gustav na mŕtvicu. Otec mal vždy radšej svojho staršieho syna a tvrdil, že Arnold je adoptovaný. Nezúčastnil sa ani jedného pohrebu.

„Rakúsky dub“ nemal na ružiach ustlané. Vyrastal v domácnosti, kde nebola chladnička, toaleta ani telefón. Jeho otec veril, že tvrdá ruka z neho spraví silného chlapa.

Jeho rodičia sa obávali, že je homos*xuál. Dôvodom boli plagáty polonahých  kulturistov v jeho izbe.

V roku 1986 si vzal za ženu neter Johna F. Kennedyho, žurnalistku Mariu Shriver. Mali spolu 4 deti. V roku 2011 sa s ňou rozviedol po 25 rokoch manželstva.

Arnold si počas svojej kariéry vyskúšal niekoľko povolaní: herec, kulturista, aktivista, podnikateľ, režisér, investor, model, filantrop, politik, producent a spisovateľ.

Arnold mal v tom jasno, už keď mal 13 rokov. Vtedy prvýkrát zdvihol činku a v 14 sa rozhodol, že sa stane kulturistom. Všetko to začalo, keď mu jeho tréner futbalu ukázal posilňovňu, vtedy sa rozhodol pre bodybuilding a vzdal sa futbalu.

Počas víkendov sa viackrát vlámal do posilňovne, aby tam mohol cvičiť, aj keď bolo zatvorené.

V roku 1967 vyhral prestížnu súťaž Mr. Universe. Vo veku 20 rokov sa tak stal najmladším súťažiacim, ktorý kedy tento titul získal.

V roku 1970 len vo veku 23 rokov vyhral titul Mr. Olympia. Dodnes je najmladším kulturistom, ktorému sa to podarilo. Dokonca sa mu to podarilo ďalších 6-krát!

Arnie si veľmi dobre uvedomoval, že horná časť jeho tela je na tom omnoho lepšie ako spodná. Namotivovať sa chcel trochu nezvyčajným spôsobom. Odstrihol si nohavice a zahanbenie na ulici bolo jeho motiváciou viac cvičiť práve nohy. A ono to skutočne fungovalo.

Guinnessova kniha rekordov ho označuje za “najlepšie vyvinutého muža v ľudskej histórií“.

Je zástancom trestu smrti, za čo ho politická strana v Rakúsku chcela zbaviť občianstva.

Arnold sa vzdal platu guvernéra (187 000- 206 500 dolárov ročne) počas 7 rokov jeho funkcie. Dokonca cestoval súkromným lietadlom na vlastné náklady.

Arnie vedome svojim súperom dával „falošné rady“, aby ich vedel počas súťaže ľahko poraziť.

Rád si vo voľnom čase doprial marihuanové koláčiky. Dokonca ich ponúkol priateľovi, ktorý o tom netušil a Arnold sa zabával, ako sa jeho kamarát nepríčetne smeje v spoločnosti.

Vo filme Terminátor 2 nežmurkol ani raz, povedal 74 slov a zarobil neuveriteľných 15 miliónov dolárov.

Goodbye GIF - Find & Share on GIPHY

Jeho vstup do hereckej brandže bola postava Herkula, ktorú si zahral v roku 1970.

Veľkú časť kaskadérskych kúskov hral sám, keďže bolo takmer nemožné nájsť človeka, ktorý by mal podobnú stavbu tela ako on a mohol robiť kaskadéra. Neskôr sa jeho kaskadérmi a zároveň dobrými priateľmi stali Bill Lucas, Joel Karmer a Peter Kent.

Od roku 1987 má svoju hviezdu na chodníku slávy.

Má postavičku aj v seriáli Simpsonovci. Volá sa Rainier Wolfecastle.

V roku 1968 spolu s Francom Columbusom začali murársky biznis, keďže mali vzdelanie v oblasti trhu. Dobre sa im darilo aj vďaka zemetraseniu v roku 1971. Neskôr si zo zarobených peňazí otvorili obchod s posilňovacím a fitness náčiním.

Počas dovolenky na Hawaii v roku 2004 zachránil topiaceho sa muža.

Ešte v roku 1996 sa uvažovalo, že bude hrať úlohu vo filme Ja, Legenda. Film vyšiel v roku 2007 a hlavnú rolu dostal Will Smith.

V roku 2001 mal nehodu na motorke, kedy si zlomil 6 rebier. Podľa jeho slov bola operácia oveľa bolestivejšia než jeho operácia srdca v roku 1997.

Stal sa druhým hercom, ktorý bol zvolený ako guvernér štátu Kalifornia. Prvým bol Ronald Regan.

Za svoje úspechy v bodybuildingu a jeho celoživotnú oddanosť cvičeniu si vyslúžil miesto v National Fitness Hall of Fame.

Zdroj: kniha Total Recall, moviefone.com, boomsbeat.com, pref.com | Foto: humansarefree.com, giphy.com