Brazílsky futbalista Neymar spôsobil pred dvoma rokmi obrovskú prestupovú senzáciu, keď za astronomických 222 miliónov eur odišiel z Barcelony do francúzskeho PSG. Po dvoch sezónach ale všetko nasvedčuje tomu, že Brazílčanove dobrodružstvo v metropole Francúzska sa definitívne končí. 

Neymar bol dlhé roky považovaný za superhviezdu Barcelony a za hráča, ktorý by mal postupne nahradiť Lionela Messiho na pozícii najväčšej hviezdy tímu. V lete 2017 ale prišiel nečakaný šok, kedy odchovanec Santosu FC prestúpil do Francúzska. Tamojší tím Paris Saint-Germain FC totiž vyplatil jeho výstupnú klauzulu vo výške 222 miliónov eur a Neymar sa stal najdrahším futbalistom histórie.

V drese PSG počas dvoch sezón neustále dokazoval svoju futbalovú veľkosť, ale s tímom neuspel v Lige majstrov a ani jeho správanie sa zjavne vedeniu PSG nepozdáva. Len pred pár dňami totiž prezident klubu Nasser Al-Khelaifi vyhlásil, že ak niekto nechce hrať za PSG, vie, kde sú dvere. Tiež povedal, že sa mu nepáči laxný prístup niektorých hráčov a ich správanie v štýle celebrít, namiesto toho, aby tvrdo pracovali.

Podľa posledných správ mal Neymar už jednať s vedením PSG a oznámiť, že chce odísť. Podľa jeho vyjadrenia, ktoré cituje portál Mundo Deportivo, mal vyhlásiť: „Ľutujem, že som odišiel. Už tu viac nechcem byť a chcem sa vrátiť.“

„Ľutujem, že som odišiel. Už tu viac nechcem byť a chcem sa vrátiť.“

Neymar už v PSG splnil dohodu, o ktorej sa verejnosť dozvedela zhruba rok po jeho prestupe do PSG. Podľa vtedajších správ sa totiž Brazílčan a vedenie klubu dohodli, že odísť bude môcť najskôr až po dvoch sezónach. Tie už odohral a zdá sa, že jeho kroky povedú späť do katalánskej Barcelony.

PSG má však za 27-ročnú superstar požadovať až 250 miliónov eur. Španielske médiá ale tvrdia, že s vedením Barcelony už Neymarov návrat konzultoval aj samotný Lionel Messi, pre ktorého je brazílsky reprezentant veľmi blízky priateľ. O ďalších podrobnostiach tejto prestupovej bomby vás budeme informovať.

Zdroj: Elmundo.es, Mundodeportivo.com | Foto: YouTube