Myslíte, že vás už nič nemôže prekvapiť? V tom prípade si prečítajte nasledujúcich 16 zaujímavostí, ktoré vám dokážu pravý opak!

1. Voda na našej planéte je tak stará, že v každom pohári vody, ktorý vypijete, sa pravdepodobne nachádzajú molekuly vody, ktorej sa kedysi napili dinosaury.

2. Ak sa počas natáčania filmov s Jackie Chanom niekomu niečo stane, Jackie musí všetky vyšetrenia platiť zo svojho vrecka. Je to preto, lebo on sám aj jeho kaskadérsky tím je na čiernej listine všetkých zdravotných poisťovní.

3. Henry Ford bol prvým veľkopodnikateľom, ktorý dal svojim zamestnancom cez víkend voľno. Veril, že aj takto sa zvýši predaj, keďže ľudia budú mať viac voľného času, počas ktorého by mohli napríklad jazdiť autom. Odvtedy sa rozšíril pojem „weekend“.

henry-ford

4. V momente, keď sa pozeráte do mobilu, je váš krk rovnako poškodzovaný, akoby ste niesli na chrbte 30 kíl.

5. V roku 1968 si jeden muž pri pobreží Talianska postavil plošinu a vyhlásil sa za prezidenta svojej mini krajiny. Talianska vláda na plošinu zaútočila a vyhodila ju do vzduchu.

6. Nie je možné, aby ste boli dlho nahnevaný na niekoho, koho milujete. Ak sa naňho hneváte viac ako 3 dni, je to znak, že láska vyprchala.

7. Najväčšia japonská kriminálna organizácia Yakuza poskytla v rokoch 1995 a 2011 počas zemetrasení v Japonsku jedlo, vodu, deky a rôzne iné potreby. Všetky zásoby dodala oveľa skôr ako vláda.

8. Ak v Japonsku v práci zaspíte, nič sa nedeje a každý to akceptuje ako znak, že ste unavený z tvrdej práce.

9. Najväčším distribútorom hračiek na celom svete je McDonald.

McDonald

10. Metallica je jediná kapela, ktorá si zahrala na všetkých 7 kontinentoch.

11. Theophilus Van Kannel vynašiel otočné dvere. Urobil to preto, lebo ich ženám nerád otváral.

12. Ak sa chcete zosobášiť vo Vietname, musíte navštíviť lekára, ktorý vám vystaví papier, že ste duševne zdravý.

13. Steve Jobs daroval svojej asistentke nový jaguár, po tom, čo meškala do práce, so slovami „už nikdy nemeškajte“.

14. Morské vydry majú vačok, do ktorého si zvyknú ukladať obľúbený kamienok.

15. Ak pri leteckom nešťastí zostanete počas prvých 15 sekúnd pokojný, zvýši to vaše šance na prežitie.

16. Gerontológovia, ktorí sa zaoberajú medicínskym výskumom procesu starnutia ľudí, tvrdia, že ak bude technicky pokrok ľudstva naďalej napredovať ako doposiaľ, prvý človek ktorý dosiahne vek 1000 rokov, sa už narodil.

Zdroj: facebook.com