Americký podnikateľ a autor viacerých kníh s ekonomickou tematikou sa stal jedným z ľudí, ktorí zmenili životy mnohých ľudí bez toho, aby im nejakým spôsobom ublížil. Robert dokázal zmeniť myslenie mnohých ľudí, možno už aj to vaše. A my vám prinášame niekoľko jeho myšlienok, ktoré môžu aj vám zmeniť životy … k lepšiemu!Bohatí ľudia si doprajú luxus ako poslední, zatiaľ čo chudobní ľudia a stredná vrstva ho majú tendenciu kupovať ako prví.

“V reálnom svete sú najchytrejší ľudia tí, ktorí robia chyby a učia sa. V škole sú najchytrejší tí, ktorí chyby nerobia.”

Problémom škôl je, že vám najprv dajú odpoveď a potom otázku. O tom ale život nie je.”

“Porazení sa vzdajú, keď zlyhajú. Víťazi zlyhávajú dovtedy, kým neuspejú.”

“Jediný rozdiel medzi bohatou a chudobnou osobou je v tom, ako využívajú svoj čas.”

“Dobrý prospech v škole nikomu nezaručuje úspech v skutočnom živote.”

wwww

“Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia nie sú bohatí, je ten, že majú viac výhovoriek ako peňazí.”

Niekedy vyhráš, inokedy sa poučíš.

“Chudobní, neúspešní, nešťastní a nezdraví sú tí, ktorí najviac používajú slovo ZAJTRA.

“Nikdy nehovor, že si niečo nemôžeš dovoliť. To je postoj chudobného človeka. Namiesto toho sa spýtaj, čo mám spraviť pre to, aby som si to mohol dovoliť.”

Deti sa učia oveľa rýchlejšie ako dospelí, pretože sa ešte nenaučili báť.”

wwwwwwChyba je signálom, že je čas naučiť sa niečo nové, niečo, čo sme doteraz nevedeli.”

“Pravidlo číslo jedna. Musíte poznať rozdiel medzi aktívami a pasívami a kupovať aktíva. Ľudia z nižších a stredných tried získavajú pasíva, ale považujú ich za aktíva. Aktívum je niečo, čo do môjho vrecka vkladá peniaze. Pasívum je niečo, čo peniaze z môjho vrecka vyťahuje.”

Zistite, kde ste, kam idete a vytvorte si plán, ako sa tam dostať.”

“Filozofia bohatých a chudobných je takáto. Bohatí investujú svoje peniaze a minú to, čo im zostane. Chudobní minú svoje peniaze a investujú to, čo im zostane.”

“Čím viac sa človek usiluje o istoty a bezpečie, tým viac sa vzdáva kontroly nad svojím životom.”

Zdroj: svetbohatych.com | Foto: vivaelnetworking.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba