Sex je tak dobrý, ako ste naň pripravený. Nie vždy je však na túto činnosť nálada alebo chuť napríklad kvôli stresu, vyčerpanosti, fyzickej únave a pod. Vtedy si treba občas pomôcť, a na to môžu poslúžiť aj afrodiziaká. Predstavujeme vám 15 prirodzených “vzpružovačov” chuti, ktoré z vás spravia sexuchtivejšieho a nadržanejšieho muža.1. Mandle

15afro_01

Známa príležitostná pochúťka, ktorá má však mimoriadne účinky ako na ľudské telo, tak aj na mužskú sexuálnu túžbu. Obsahujú vitamín E, vitamín B, draslík, železo, zinok a horčík, ktoré sa považujú za rýchly a jednoduchý spôsob, ako nažhaviť mužskú chuť.

2. Špargľa

15afro_02

Ako tvrdil anglický botanik Nicholas Culpepper – špargľa je potravina, ktorá “burcuje túžbu” pre tých, ktorí hľadajú prírodné afrodiziakum. Je plná vitamínov (B6, A, D, železo a horčík) a stimuluje produkciu histamínu.

3. Avokádo

Ripe Avocado With Green Leaf Isolated on White

Aztéci ho nazývali “ovocím plodnosti” a nie je divu, prečo tomu tak bolo. Nielenže schladí v horúcom dni, ale má veľký obsah vitamínu B5, B6, C, E, K a draslíka, ktoré potrebuje správny muž  na naladenie a zvýšenie sexuálnej túžby.

4. Banány

15afro_04

Je jedna z najstarších “sex” potravín. Má vysoký obsah vitamínu B, draslíka a horčíka, ktoré tvoria základ mužskej sexuality.

5. Kakao

15afro_05

Či už sú to kakaové bôby, horúce kakao alebo čokoláda, každé z nich prináša potešenie kvôli bohatému obsahu prospešných látok ako tryptofán (chemická látka spôsobuje relax a pocit šťastia), fenyletylamín (uvoľňuje dopamín v mozgu) a anandamid (chemická látka, ktorá navodzuje dobrý pocit).

6. Zeler

15afro_06

Štúdie ukázali, že toto afrodiziakum zvyšuje množstvo androsterónu, ktorý je prirodzene produkovaný mužským telom a priťahuje ženy.

7. Figy

15afro_07

Obsahuje veľké množstvo železa, draslíka a minerálnych látok, ktoré sú potrebné pre kvalitný sex a väčšiu výdrž muža.

8. Cesnak

15afro_08

Zlý pre dych? Áno. Ale dobrý pre krvný prietok, vytrvalosť a väčšiu erekciu. Áno. Tento pozitívny efekt je spôsobený jeho bohatým obsahom alicínu.

9. Goji

15afro_09

Obsahuje prospešné látky ako vitamín B, vitamín E, antioxidanty a prirodzené stimulanty pre nadobličky. Viac o goji sa dočítate v článku: Záhadné červené bobuľky – elixír života menom GOJI!

10. Ženšen

15afro_10

Zvyšuje fyzickú výkonnosť mužov a podporuje ich vitalitu, energiu a libido. Je to vďaka účinkom tetracyklických triterpenoidných saponínov.

11. Čili

15afro_11

Najrýchlejšia cesta k srdcu človeka je cez jeho žalúdok, ale ak hľadáte okorenenie milostného vzťahu s vašou polovičkou, budete pravdepodobne musieť pridať do jedla viac pálivého čili. Vysoký obsah kapsaicínu, vitamínu A a C zvyšujú prekrvenie organizmu.

12. Ustrice

15afro_12

Nič sa nevyrovná klasike! Jedlo je bohaté na zinok a zabraňuje erektilnej dysfunkcii. Obsahuje tiež dopamín – látku, ktorá je zodpovedná za stimuláciu vzrušenia vo vašom mozgu.

13. Granátové jablká

15afro_13

Sú bohaté na vitamín C a antioxidanty, ktoré zvyšujú citlivosť genitálií!

14. Losos

15afro_14

Losos má vysoký obsah omega-3 mastných kyselín, ktoré sú dobré pre produkciu mužských hormónov, ako je napríklad testosterón.

15. Vlašské orechy, tekvicové jadierka a ľanové semená

15afro_15

Orechy, jadrá či semená sú skvelé pre zlepšenie mužskej potencie, pretože obsahujú veľké množstvo vitamínov (vrátane A, B1, B2, E a F), rastlinných bielkovín a zinku. Tiež obsahujú omega-3 mastné kyseliny.