Žijete v domnienke, že ste expertom na bozkávanie? Omyl! Až po prečítaní tohto článku, budete tým správnym Casanovom v bozkávaní. Ak máte priateľku a máte sa s kým bozkávať, máte vyhraté. Ak nie, urgentne si hľadajte známosť, s ktorou sa bozkávať budete. Pretože bozkávanie je nielen zdravé, ale vám dokonca predlžuje život!1. Až 92 % žien zatvára pri bozkávaní oči, polovica mužov to nerobí vôbec. S pravdou von, páni! Ako ste na tom vy?

2. Nevydarený prvý bozk odradil od partnerky 59 % mužov, a dokonca až 66 % žien od partnera. Nie nadarmo sa hovorí, že prvý dojem je dôležitý.

3. Ľudia, ktorí sa bozkávajú často, žijú v priemere o 5 rokov dlhšie, než tí, ktorí sa nebozkávajú. Tu platí jediná rada: Žiadne lieky, terapie a blbosti. Stačí sa len často bozkávať a budete žiť dlhšie!

4. Pri bozkávaní sa zapojí až 34 tvárových svalov. Taká malá posilňovňa na tvár nikdy nie je zlá.

5. Pri jednom bozku si dvojica vymení až 40 tisíc baktérií. Avšak, tieto baktérie zaisťujú prevenciu proti zubnému kazu a paradentóze.

6. Pri bozkávaní sa vyplavujú hormóny šťastia, takzvané endorfíny.

7. Presne 58 hodín, 35 minút a 58 sekúnd trval najdlhší bozk. Podľa Guinnessovej knihy rekordov sa podaril Thajčanom Ekkachaiovi Tiranaratovi a Laksane Tiranaratovej. Trúfli by ste si na takýto maratón v bozkávaní?

bozkavanie rekord

8. Až dve tretiny ľudí sa snaží pri bozkávaní nakloniť hlavu doprava. Vychádza to zo štúdie profesora psychológie, ktorý pozoroval bozkávajúce sa páry na staniciach, letiskách, v parkoch a na plážach v USA, Nemecku a Turecku.

9. Väčšina ľudí si pamätá skôr prvý bozk, ako prvý pohlavný styk.

10. Priemerný bozk trvá 12 sekúnd. Správny SLOVAK MAN nechce byť iba priemerný! Preto sa bozkávajte dlhšie a častejšie.

11. Počas vášnivého bozkávania dokáže ľudský organizmus spáliť 6 až 20 kalórií za minútu. Je dokázané, že spálite viac kalórií bozkávajúc sa postojačky ako posediačky.

12. 70-ročný človek strávi v priemere 76 dní bozkávaním.

13. Žena môže počas bozkávania dosiahnuť orgazmus.

14. Pery sú 100-násobne citlivejšie ako končeky prstov. Dokonca ani genitálie nemajú toľko citlivosti ako pery.

15. V niektorých krajinách je bozkávanie trestné. Napríklad v Mexiku bol uväznený univerzitný profesor, pretože bozkával svoju ženu na verejnosti. Podobný prípad sa odohral aj v Saudskej Arábii, kde muž objal a pobozkal svoju ženu.

Foto: internet