V 21. storočí nie je svet topánok blízky len ženám. Aj mužom záleží na tom, aby vyzerali štýlovo, na čom má veľkú zásluhu najmä obuv.

Správne zvolené  tenisky dokážu pritiahnuť oči okoloidúdich aj na nudne oblečeného muža, fajnšmekri totiž vedia oceniť kvalitu i prepracovaný dizajn. Čo však býva väčšinou kameňom úrazu je cena. Samozrejme, že v obchodoch či na internete kúpite zaujímavé kúsky aj za „menej“ peňazí, hoci „menej“ je v tomto prípade relatívny pojem, keďže cca 100 eur je dosť veľký peniaz. No existujú vychytávky, nad ktorými, pokiaľ nezarábate mesačne niekoľko tisíc eur, môžete doživotne len slintať. Ide o limitované edície, pri ktorých nejde o „pásovú“ výrobu, ale výrobu na kusy.

13. Air Jordan 2 Eminem 313

Nike týmto modelom prekvapil teniskový svet, ktorý ani netušil, čo spoločnosť chystá. Tenisky, ktorých náklad bol v počte 313 párov sa za 1000 dolárov vypredali behom piatich minút od uvedenia na trh, čo bolo v decembri roku 2008. Táto edícia bola navrhnutá pre rapera Eminema a mala avizovať vydanie jeho pripravovanej knihy. Retro dizajn, ktorý je vyskladaný z rôznych vetičiek Eminemovej skladby The Way I Am, tvoria bielo-čierno-červené farby pripomínajúce retro štýl.

boty 1

12. Balmain High Top & Double Strap

Značku Balmain poznajú všetci, ktorých aspoň trochu fascinujú luxusné veci. Hoci je preslávená najmä vďaka výrobe džinsov, v ponuke má i zaujímavé kúsky na nohy. Viď, napríklad tento metalízový model za 1475 dolárov.

boty 2

11. Nike Air Foamposite

Tieto basketbalové boty by vás obrali o 1500 dolárov. Keď ich však budete mať na nohách, sme si na stopercent istí, že sa za vami otočí úplne každý.

boty 3

10. Christian Louboutin Rantus Orlato Flat

Dovolíme si povedať, že pánske modely „Labutíniek“ priniesol do našich končín Rytmus, keď začal nosiť na nohách tenisky s ostňami. Pri tomto modele za 1695 eur však francúzsky návrhár Christian Louboutin upustil od spomínaných ostňov a teniskám dal šupinatý lesklý vzhľad.

boty 4

9. Jimmy Choo Belgravia High Tops & Star Studded

Jimmy Choo je u nás pomerne neznámy pojem. Ide však o 66-ročného návrhára z Malajzie, aktuálne žijúceho v Londýne, ktorý je vlastníkom prestížnej módnej spoločnosti. A to je práve tá príčina, ktorá z týchto, na prvý pohľad mierne luxusnejších tenisiek, robí mega drahé luxusné boty za 2350 dolárov. Ide o kombináciu kože, semišu a plátna na vrchnej časti, ktorá je pokrytá kovovými hviezdami.

boty 5

8. Nike ParaNorman Foamposite

Máme tu ďalší kúsok z dielne Nike, ktorý na seba okamžite strhne všetku pozornosť. Asymetrický dizajn je ešte viac zvýraznený čiernou a neónovo-zelenou farbou. A čo je najdôležitejšie, tenisky majú svietiacu glow in dark podrážku, šnúrky, čierne saténové vrecko s logom a dokonca aj krabicu! Táto limitka obsahuje len 80 párov, pričom každý stál 3000 dolárov a z predaja, ktorý bol spustený cez eBayi, malo ísť 70 % peňazí charitatívnej organizácii Born This Way.

boty 6

7. Nike Dunk Low Pro SB ‘Paris’

Že 3500 dolárov za tieto tenisky? Nuž zrejme preto, že každý jeden z 202 vyrobených kusov je považovaný za unikát. Už z ich názvu vyplýva, že sú inšpirované Parížom, ktorý je však dokonca „vložený“ aj do samotného dizajnu. Na teniskách sú totiž použité maľby francúzskeho maliara Bernarda Buffeta.

boty 7

6. Rick Owens ‘GeoBasket’

Túto značku obľubuje napríklad aj Madonna, Rihanna či Nicole Richie. Ak by ste sa k nim túžili zaradiť a zároveň si zadovážiť napríklad tento kúsok z kože leguána, samozrejme, z limitovanej edície, vysolili by ste zaň minimálne 5152 dolárov, čo bola ich cena pri uvedení na trh.

boty 8

5. Nike Air Mag

Jeden z najslávnejších párov topánok sa objavil v roku 2011, kedy prišiel so svojou prvou limitovanou edíciou. Vtedy sa jeho cena pohybovala v neuveriteľnom rozmedzí od 5 -15 000 dolárov. Je to zrejme preto, že po svete behá len okolo sto ľudí, ktorí sa môžu pochváliť týmto skvostom. Medzi nimi je aj náš Rytmus, ktorý zaň vysolil 7000 dolárov. Mimochodom, celý výťažok z predaja tenisiek putoval na výskum liečby Parkinsonovej choroby. Tento rok by sme mali uvítať ich comeback za odhadovanú cenu 6000 dolárov.

boty 9

4. Nike SB Flom Dunk High

7500 dolárov je hodnota tohto „najkového“ zázraku. Existuje však len 24 párov, ktoré vytvoril návrhár Futura a sú dostupné iba u vybraných predajcov, ako je Flight Club. No predpokladáme, že už ani tam.

boty 10

3. Air Jordan 11 ‘Blackout

Tieto „Jordany“ by ste hľadali asi márne. Nikdy neboli uvedené na trh oficiálne, len prostredníctvom fotiek, ktoré sa šírili internetom. A aj na základe toho sa o ne ľudia začali zaujímať, až sa teda tento jediný kus, vzorka, vydražil v roku 2012 cez eBay za 12 000 dolárov.

boty 112

2. Nike Air Force One By Prriya & CHintan’s Coulture And Jewelery

Obchod Laced Up v Atlante dodal raperovi Big Boiovi najdrahšie “Najky” Air Force 1 za neuveriteľných 50 000 dolárov. Závratná cena je zrejme spôsobená orezávaným zlatom a 11-karátovými diamantmi.

boty 16

1. Autographed Nike Air Jordan 1

Autogram basketbalového kráľa Michaela Jordana má cenu 60 000 dolárov. Dôkazom sú tenisky s jeho podpisom, ktoré sa za túto krásnu sumičku predali v aukcii na eBay. Niekto si kúpi tenisky, niekto na Slovensku hádam aj trojizbový byt :-D.

boty 15

Tak čo, oplatilo by sa spraviť prievan v peňaženke kvôli takýmto kúskom? :)

Zdroj: therichest.com, billionairesaustralia.com