Se* neznamená len dobrý pocit a uspokojenie. Se* môže predstavovať i veľa dobrého pre vás a vaše telo. Predstavujeme vám benefity plynúce z pravidelnej súlože, ktoré pozitívne vplývajú na vaše zdravie. Ktoré to sú? Čítajte… 

1. Pomáha udržiavať lepší imunitný systém

Ľudia, ktorí majú se*, majú vyššiu odolnosť, ktorá chráni telo od mikróbov, vírusov a infekcií. Čo ale veľa ľudí nevie, pravidelné milovanie zvyšuje hladinu imunoglobulínu A. Táto látka posilňuje imunitný systém. Mať se* raz alebo dvakrát za týždeň vám môže pomôcť odvrátiť prechladnutie alebo chrípku.

2. Zlepší libido

Mať pravidelný se* znamená mať vyššie libido. Prečo je tomu tak? Už len z toho dôvodu, že ženám sa pri se*e zvyšuje tvorba a sekrécia vaginálnej lubrikácie, prietok krvi a pružnosť pošvy. A muži? Tí sú stále pri chuti…

preco_sex_00

3. Zlepšuje ženám ovládanie močového mechúra

Silné panvové dno je dôležité pri predchádzaní / zamedzovaní inkontinencie (mimovoľný únik moču). Až 30 % žien z celosvetovej populácie trpí týmto problémom. Se* predstavuje cvičenie pre svaly panvového dna a orgazmus, ktorý spôsobuje sťahy týchto svalov, zase dokonalé precvičenie.

4. Znižuje krvný tlak

Je vedecky dokázané, že pohlavný styk (nie masturbácia) znižuje systolický krvný tlak (predstavuje to prvé číslo krvného testu). Se* znižuje krvný tlak, a teda aj úroveň stresu. Pomáhajú tomu aj pri milovaní uvoľňované endorfíny, ktoré zaháňajú úzkosť. Už viete, ako zabudnúť na stres z práce?

preco_sex_01

5. Ráta sa ako cvičenie

Se* je naozaj skvelá forma cvičenia. Pri se*e sa spáli asi päť kalórií za minútu, zvyšuje sa tepová frekvencia a používajú sa pri tom rôzne svaly. Rok pravidelného denného se*u by vám mohol pomôcť schudnúť aj 4,5 kilogramu. Tak šup makať! Je to zábavnejšie ako behať na páse.

6. Znižuje riziko srdcového infarktu

Dobrý se*uálny život znamená dobrý vplyv aj na srdce. Okrem toho, že je skvelý spôsob, ktorý zvyšuje vašu tepovú frekvenciu, tiež pomáha udržať vaše hladiny estrogénu a testosterónu v rovnováhe. (Ak je niektorá hladina nízka, môžete dostať osteoporózu, srdcový infarkt alebo mozgovú mŕtvicu.)

preco_sex_02

7. Znižuje bolesť

Namiesto toho, aby ste bezducho jedli aspirín alebo ibalgin, skúste radšej orgazmus. Prečo? Orgazmus môže zablokovať bolesť. Spomínaný serotonín a iné endorfíny zmierňujú bolesti spôsobené bolesťou hlavy alebo artritídou. Povedzte svojim ženám, že vaginálna stimulácia môže blokovať chronické bolesti chrbta a nôh. Masturbácia tiež môže redukovať menštruačné kŕče, artritické bolesti a bolesti hlavy.

8. Znižuje riziko rakoviny prostaty

Početné štúdie ukazujú, že muži, ktorí pravidelne ejakulujú, si znižujú riziko rakoviny prostaty o viac ako 30 %. Pravidelná ejakulácia, či už z pohlavného styku alebo masturbácie, pomôže prečistiť kanáliky vedúce k prostate, čo ju udrží zdravú. Se*uálna aktivita teda zohráva dôležitú úlohu pri udržaní celkového mužského zdravia a pohody. A v neposlednom rade ide o príjemnú činnosť. :)

9. Zlepšuje spánok

Po dobrom se*e bývajú ľudia rýchlo ospalí. Prečo je tomu tak? Z dobrého dôvodu. Po orgazme sa do tela vypúšťa hormón prolaktín, ktorý je zodpovedný za pocity uvoľnenia a ospalosti. Ak k tomu prirátame oxytocín, pokojný spánok je na ceste. Viac o tom, prečo chceme po sexe spať, sa dozviete v článku Prečo chceme po se*e spať alebo fajčiť.

Fakty o spánku

10. Prospieva intímnemu zdraviu

Rovnako, ako muži potrebujú pravidelnú fyzickú aktivitu, aby zostali zdraví a fit, aj pravidelné se*uálne aktivity sú kľúčom k udržaniu budúceho zdravého se*uálneho života. Muži, ktorí pravidelne nese*ujú alebo nemasturbujú, majú vyššie riziko vzniku atrofie. Se*uálne aktivity aspoň trikrát týždenne sú teda spôsob, ako odvrátiť erektilnú dysfunkciu.

11. Zmierňuje stres

Byť vedľa vášho partnera, ku ktorému niečo cítite, predstavuje odvrátenie úzkosti a stresu. Vzájomné dotyky a objímanie uvoľňujú hormóny spôsobujúce “dobré pocity”. Tiež sa zvyšuje vaše šťastie a sebavedomie. Se* teda nepredstavuje len recept na zdravý život, ale aj na šťastný život.

preco_sex_04