Školské lavice dral každý z nás, aj keď sa nám nechcelo. Teraz si však s úsmevom zaspomínajme na všetky tie veci, ktoré sme v škole neznášali a našťastie ich máme za sebou.1.       Na začiatku školského roka sme museli robiť v zošitoch okraje pomocou kružidla, ktorým sme si prepichli strany a narysovali okraj.

2.       Počas veľkej prestávky nás vyhnali von a museli sme sa prechádzať dookola ako väzni.

3.       Učitelia vždy vybrali nejakého nešťastníka, ktorý musel umývať tabuľu, ktorú mu ale nejaký blbec počmáral a taktiež musel chodiť po triednu knihu.

4.       Rada na obed bola vždy taká dlhá, že sme to vzdali a išli sa najesť do bufetu.

5.       Do čitateľského denníka sme si ku každému zápisu museli kresliť obrázok, aj keď sme vôbec nevedeli kresliť.

12105987_10204421605974206_3098090590255258927_n

6.       Učitelia vyvolávali k tabuli podľa dátumov v kalendári.

7.       Počas hodiny nám učitelia boli schopní dať niekoľko malých pätiek.  Jednu, že sme si zabudli zošit, druhú za to, že sme sa nenaučili látku a tretiu, keď zistili, že nikto nič nevie, preto dali všetkým písomku. Za tri päťky sme mali veľkú päťku.

8.       Všetky učiteľky tvrdili, že sme najhoršia trieda, akú kedy mali.

9.       Na telesnej sme sa museli zoradiť od najväčšieho po najmenšieho, jeden z nás musel vystúpiť a predniesť: “Žiaci 5.A triedy sú pripravení na hodinu telesnej výchovy v počte 20 z toho 3 necvičiaci.

10.   Keď zazvonilo a učiteľka povedala, že zvoní pre ňu, nie pre nás.

11.   Na konci roka sme museli gumovať učebnice a na poslednej strane sa podpísať a odrátať 20 %, čo vždy učitelia skontrolovali.

ucebnica