Skvelá párty, hlasná hudba, krásne ženy a kopec drinkov. Prvý, druhý, tretí… a potom to už nepočítate. Pijete, čo príde pod ruku a strácate nad sebou kontrolu. Ráno sa zobúdzate s dunením v hlave, váš žalúdok trpí a cítite sa, ako by vás prešiel parný valec. Doslova prežívate muky pekelné. Diagnóza je jasná: prehnali ste to s alkoholom a máte opicu. Nezúfajte!  SLOVAK MAN vám prináša manuál, vďaka ktorému z vás bude doslova nový človek. Možno si napravíte chuť a ešte v ten deň stihnete ďalšiu skvelú párty.Voda – pozor nie vodka!

Vždy dostupná a lacná varianta. Alkohol z tela vodu odvádza a dehydratácia vytvára v hlave tlak. Je dokázané, že 4 poháriky alkoholu vás pripravia o liter tekutín. Preto sa odporúča piť čistá voda, ale iba po dúškoch, aby váš žalúdok vodu nevyvrátil.

Sprcha

Hneď ráno vám odporúčame hodiť si sprchu. Na hlavu studenú, na telo doslova horúcu, ktorá podporuje vyplavovanie toxínov z tela.

Vajíčka

Výbornou voľbou na raňajky sú vajíčka, ktoré obsahujú bielkoviny, minerály a aminokyseliny. Dôležitou zložkou je aj taurín, ktorý dá vašu pečeň do poriadku. Nepridávajte cibuľu a soľou rozhodne nešetrite. Tá doplní sodík, draslík, horčík a vápnik.

Prechádzka na čerstvom vzduchu

Po raňajkách by vaše kroky nemali smerovať do postele. Choďte si prevetrať hlavu na čerstvý vzduch. Prechádzka vám doslova vyčistí hlavu a telo sa bude regenerovať rýchlejšie. Kyslík pomôže vyhnať škodlivé toxíny z vášho tela.

Opička miluje banány

Každý vie, že opica a banány idú dokopy. To isté platí aj pri vašej opici z alkoholu. Telo má deficit draslíku, a preto ho potrebuje doplniť. Banány obsahujú vysoký podiel draslíka a ovocného cukru, čo znamená, že vás vzpružia a budete sa cítiť viac fit.

Nápoje – sladené nápoje, čaj, minerálka a ovocný džús

Klasikou je už osvedčená minerálka. Nezabudnite si ju dať k posteli, aby ste ju mali neustále poruke. Pozor na bublinky! Pite radšej jemne sýtené minerálne vody s vysokým obsahom minerálov.

Šťastnou voľbou je aj ovocný džús. Najlepšie je čerstvo vylisovaná šťava z ovocia. Odporúčame pomarančový, grepový alebo jablkový džús. Pite čo najstudenšie!

Sladené nápoje vám dodajú energiu vďaka cukru, ktorý obsahujú. Taktiež ich nechajte odstáť, aby vyprchali a prijímajte po lyžičkách. Váš žalúdok sa vám iste odvďačí.

Ak sa rozhodnete pre čaj, siahnite radšej po bielom, roiboos alebo pu-erh. Nezabúdajte si ho osladiť medom.

Po opici

Na obed jedine mäsový vývar!

Jasná obedová voľba! Pripravte si silný vývar z kuracieho alebo hovädzieho mäsa. Roztiahne žalúdok, doplní bielkoviny, vitamíny a minerály, ktoré telo tak nevyhnutne potrebuje.

Med – protijed na alkohol!

Po prehýrenej noci a nespočetnému množstvu drinkov vás dá dokopy všeliek – med. Podávajte po menších množstvách. Skúste viacero variácií ako napríklad už spomínaný čaj s medom, hrianky s medom či jogurt s medom. Med odporúčajú aj vedci, pretože premieňa toxíny na kyselinu octovú, ktorá sa v tele spáli.

Ryby, rybky, rybičky

Vďaka omega-3-mastným kyselinám sú ryby vhodnou zbraňou pre váš boj. Doplnia soľ a pomôžu vášmu nervovému systému.

Zelenina

Na vašom tanieri by nemala chýbať v tento deň ani zelenina. Dajte prednosť parenej alebo varenej. Čerstvá sa veľmi neodporúča, pretože je ťažšie stráviteľná. Vyzdvihujeme kvasenú kapustu, ktorá vám pomôže pri bolestiach hlavy.

Fyzická aktivita

Mnoho z nás má problém postaviť sa z postele po ťažkej noci. Prekonajte sa, vstaňte z postele a hor sa hýbať. Nečakajte však veľké výkony a prekonávanie svetových rekordov. Skočte do fitka alebo si zabehajte. Pomôžete tak telu odplaviť toxíny, ktoré ste si dopriali počas noci. Najhorúcejším adeptom je podľa vedcov joga.

Predstavili sme vám krátky zoznam vecí, ktoré vám pomôžu dostať sa z opice. Všetko je pomerne lacné a dostupné aj vo vašej kuchyni. Ak si najbližšie nebudete vedieť rady po ťažkej noci, určite si spomeňte na náš článok a vyriešte to raz a zaraz.

Foto: internet