Ak už nejaký ten mesiac rysujete do plaviek, no ešte stále nemáte odvahu vyjsť si na kúpalisko, možno vo svojom tréningovom programe robíte niečo zle a držíte sa rád, ktoré však v praxi nefungujú. Prestaňte teda veriť nasledujúcim jedenástim mýtom a urýchlite si cestu k vysnívanej, respektíve menej tragickej postave.1. Stačí cvičiť raz alebo dvakrát za týždeň

Cvičiť by sme mali minimálne trikrát do týždňa. Samozrejme, optimálne je, keď sa hýbeme a vykonávame fyzickú aktivitu každý deň.

2. Najlepší čas na cvičenie je ráno hneď po prebudení

V skutočnosti je najlepší čas na cvičenie kedykoľvek počas dňa. Hlavne ide o to, aby vaše cvičenie bolo pravidelné a dlhodobé. Takže veľmi nezáleží na tom, či ste ranné vtáča alebo uprednostňujete večerný tréning. Výnimkou môže byť, ak je vaším cieľom schudnúť, ranné cvičenie tak môže chudnutie urýchliť.

3. Posilňovanie premení tuk na svaly

Tuk na svaly premeniť nemôžete. Ide o dve rozdielne tkanivá. Posilňovanie pomáha budovať svalovú hmotu, ale nemení tuk na svaly.

4. Puzzle a hry sú najlepším cvičením pre mozog

Fyzická aktivita prevyšuje svojim pozitívnym vplyvom na mozog všetky „intelektuálne hry“. Akákoľvek aktivita, ktorá vám zvýši tep, rozhýbe vás a spotíte sa pri nej, má mimoriadne pozitívne účinky na váš mozog.

5. Cvičenie je najlepší spôsob ako schudnúť

Realita je taká, že na chudnutie má oveľa väčší vplyv to, čo jete než to, čo robíte. Cvičenie má bez pochýb celý rad pozitív, ale pokiaľ ide o chudnutie, dôležitejšia je strava.

6. „Brušáky“ sú najlepším cvičením, ak chcete mať 6-pack

Brušáky však zapájajú malé množstvo svalov, napríklad taký plank dá zabrať väčšiemu množstvu svalov a je preto efektívnejší.

7. Posilňovanie je pre mužov

Pokiaľ ide o posilňovanie, na pohlaví nezáleží. Pozitívne výsledky zaznamenajú ako muži, tak aj ženy.

8. Stratiť formu trvá aspoň dva týždne

Pre väčšinu ľudí platí, že ak nebudú pravidelne cvičiť, svalové vlákna začnú „upadať“ v priebehu jedného týždňa.

9. Behať maratón je ideálny spôsob, ako sa dostať do formy

Krátky a intenzívny beh (šprinty) 5 až 10 minút denne, dlhodobo a pravidelne je v podstate rovnako prospešný ako dlhé a vytrvalostné behy. Jedna hodina šprintov týždenne je pre vaše srdce takisto zdravá a prospešná ako tri a viac hodinové behy.

chyby pri cvičení

10. „Jedálny denník“ pomáha kontrolovať, čo jeme

Ľudia zvyknú často preceňovať to, čo odcvičili, a podceňovať to, čo zjedli. Súhlasne si myslia, že odcvičili toho veľa a zjedli toho málo. Je to však skôr spôsob, akým klamú samých seba.

11. „Športové drinky“ sú najlepším zdrojom tekutín po cvičení

Väčšina týchto nápojov obsahuje len cukor a vodu. Lepšie spravíte, ak siahnete po starej dobrej vode a jedlu s vysokým obsahom bielkovín. Tie pomáhajú po cvičení obnoviť svalové vlákna.

Zdroj: independent.co.uk | Foto: depositphotos.com