Žiť večne, bohužiaľ, možné nie je. Avšak na to, aby sme si život predĺžili, niekedy stačí niekoľko správnych krokov. 103-ročný kardiológ prezradil svoj recept na dlhovekosť a taktiež to, ako počas staroby sršať energiou.

Doktor Elisworth Wareham celý život pracoval ako kardiochirurg. V priebehu svojich mladých rokov pôsobil v Japonsku, pričom v ázijských krajinách vykonal stovky operácií sŕdc, ktoré boli s tými americkými neporovnateľné – podľa neho majú Američania najdôležitejší orgán v hroznom stave. Vtedy si uvedomil, že za všetko môže strava. Ľudia v Ázii totiž konzumujú jedlá s minimom mäsa. A práve to ho inšpirovalo k zmene životného štýlu.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Vyradenie mäsa spôsobilo, že doktorova zvýšená hladina cholesterolu sa dala do normálu. Vo svojich 103 rokoch nepožíva žiadne lieky a jeho srdce je absolútne zdravé! „Keď som bol lekárom, snažil som sa presvedčiť pacientov, že mäso nie je pre naše zdravie dobré. Je veľmi ťažké dohovárať pacientovi, aby prestal jesť mäso, keď ho miluje. Jedlo je veľmi citlivá téma,“ uviedol v rozhovore Wareham.

Aj napriek tomu, že mal vitálny deduško dostatok energie, v 95-tich rokoch si povedal, že je čas na dôchodok. Stále však chodí prednášať o srdcovo-cievnych chorobách a svojom spôsobe života. A aby sa cítil ako správny dôchodca, vo voľných dňoch si užíva kosenie trávnika.

Zdroj | Foto: Youtube