Tento článok sme poňali trochu netradične. Naša redakčná kamoška Linda sa po dlhom čase stretla so svojimi najlepšími kamoškami z výšky a strávila s nimi celý víkend. No a čo asi môžu robiť baby na takej stretávke? Piť víno, ohovárať, ohovárať a ohovárať. Samozrejme, že ohováranie sa týkalo najmä ich chlapov, ktorým sa vtedy muselo poriadne štikútať. Na základe toho sa teda Linda rozhodla spísať 10 vecí, ktorými chlapi nasierajú ženy. Pôvodný text sa ale dostal do rúk nášho redaktora, ktorý to nenechal len tak a pridal k nemu svoje reakcie, respektíve tipy na to, ako u vašich žien môžete predísť stavu nasratosti. Tak do toho!

 

 1. Hovoríte jedno, robíte druhé

„Pôjdeme cez víkend na wellness“, „večer budem len doma“, „určite ti napíšem“, „nechaj to na mňa, ja to vybavím“ atď. atď. Prejde desať víkendov a žiadny wellness sa nekoná, večer idete s kamošmi na pivo, pokiaľ sa neozveme my, vy to máte na saláme a čo si nevybavíme samy, to nemáme.

Tip SLOVAK MAN: Ak si nie ste na 100 % istý, či budete schopný sľub dodržať, nedávajte ho alebo povedzte, že „skúsite“, „urobíte pre to všetko“ – jednoducho, nechajte si otvorené zadné vrátka. Ideálne, ak sa niečo neudeje podľa ženou vytúženého scenára, buďte vy ten prvý, ktorý sa ozve a upozorní, že sa napr. wellness víkend nekoná + navrhnite „náhradné riešenie“, ako jej to vynahradíte. Spravte také to ťuťuli-muťuli a vzápätí šup ho hneď do krčmy zapiť, ako ste to dobre vymysleli. Veď predsa všetci vieme, že tie ženy treba občas aj nasrať, inak by si to nevážili. Cukríkoví chlapci budú nakoniec aj tak podvedení s tými hajzlíkmi, ktorí ženy tak strašne priťahujú :-)

2. Neodpovedáte, mlčíte/zahovárate

Ak už teda došlo k hádke a my sa vás pýtame konkrétne otázky, na ktoré čakáme odpoveď, no vy ste ticho, ani netušíte, ako tým prilievate olej do ohňa! Aj keď sa o nás hovorí, že sme ako Google  ̶  ešte ani nestihnete dopísať a už si domýšľame svoje, no keď mlčíte, poprípade otázku ignorujete, je pravda, že si domyslíme svoju odpoveď v zmysle – kto mlčí, ten svedčí. A čo z toho plynie? Že ak by ste neboli ticho, možno by sme sa s vašou odpoveďou uspokojili, no tá naša, ktorá sa vykreslila v hlave, môže mať omnoho horšie dôsledky.

Tip SLOVAK MAN: Staré dobré, generáciami osvedčené: zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať! „Miláčik, vôbec to tak nie je“, „nechaj si to vysvetliť“… A aj keby mal niekto nahraté video vás s milenkou alebo váš telefonát na záznam, slovenská politická sféra plná škandálov je nekonečná studnica výhovoriek typu „tak veríš mne, alebo nejakej hlúpej zmanipulovanej nahrávke/videu, kde je niekto, kto sa na mňa podobá/hlas môjmu podobný?“

3. Hráte sa a pozeráte telku viac, než je normálne

Áno, vyložiť si nohy na stôl a pozrieť si obľúbený program v bedni je fajn. Rovnako ako aj sedieť hodinu na vécku a hrať sa tam nejaký poker či strieľačky je v pohode. Ale keď celý deň nerobíte nič iné, len sa vyvaľujete pred telkou, neustále prepínate kanály a kým my pre vás varíme obed, tak nám ešte aj zakričíte, že ste smädný, to je už fakt cez! Namiesto toho, aby ste aspoň oškrabali zemiaky alebo sa nejako odvďačili, tak sa nás milým spôsobom snažíte prinútiť, aby sme spolu oddychovali pri dokumente o vrtoch. Áno, vytáča nás to a zvlášť, keď sú spoločné chvíle vzácne a vy ich chcete stráviť takto alebo s telefónom v ruke.

hadka-1

Tip SLOVAK MAN: Dni, ktoré si chcete užiť sami pre seba dobre poznáme a všetkými desiatimi vám ich schvaľujeme. Skúste uhýbací manéver: zoberte odpadky a stavte sa u suseda na jeden „mač“ na plejku a pivečko. Vráťte sa o dve hodiny so srdcervúcim príbehom, ako ste niekomu zachraňovali život alebo niečo iné, ideálne stotožňujúce sa s postavou hlavného hrdinu jej obľúbeného seriálu. Prehláste, že ste z toho úplne psychicky a fyzicky vyčerpaný a musíte si ísť ľahnúť na gauč. O vodu pekne poproste s tým, že naozaj nemáte dosť síl…

4. Kritizujete

„Zemiaky sú málo slané“, „riad je zle umytý“, „chlebíčky  sa tak predsa nerobia“, „ako si to vysávala“, opäť atď. atď. Pokiaľ už nič nerobíte, tak aspoň nekritizujte a keď to chcete mať podľa seba, nech sa páči, aj vy máte ruky. Respektíve aj kritika sa dá povedať iným štýlom, nie doj*bávaním, ktorým nás podkopávate.

Tip SLOVAK MAN: Kritika sa rozdeľuje na konštruktívnu a deštruktívnu. Deštruktívna: Všetko je na hovno. Konštruktívna: Dnes je to na hovno, ale zajtra to skúsime inak a určite sa to podarí. Inými slovami, ak ju doj*bete, že tá ryba je totálne bez chuti a ešte aj smrdí (o tom, že aj smrdí, by sme radšej naozaj pomlčali), skúste jej vzápätí dať návrh, pomoc, návod, ako to urobiť nabudúce lepšie. V extrémnom prípade sa ponúknite, že jej nabudúce pomôžete, avšak vážte slová – t. j. pozor na bod 1 – ak to neplánujete naozaj urobiť, tak zostaňte pri radách a teoretizovaní. Ak sa nafúkne a začne vám vyčítať, že ju kritizujete, okamžite sa dajte do protiútoku: „Miláčik, a ty by si chcela vedľa seba nejakú trubku, čo ti bude iba pritakávať? Som chlap, ako sa patrí a mám svoj názor, buď na mňa, prosím, hrdá, že nie som nejaká „podržkapsa“.

5. Klamete

Zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať? Viete, čo všetko tým spôsobíte, keď raz pravda vyjde najavo? Radšej prekusneme pravdu, ktorá nás možno položí na lopatky ako klamstvo, ktorým nám dáte najavo, že si nás vôbec nevážite. Ako sa vraví – dôvera sa dá stratiť za noc, ale získavať ju môžete celú večnosť. Týka sa to najmä iných žien. Ak zistíme, že si čo i len píšete potajomky s nejakou neznámou ženskou, ani si neviete predstaviť, čo sa nám potom odohráva v hlave. Veľmi ťažko sa vám bude vysvetľovať, že s ňou nič nemáte.

hadka-2

Tip SLOVAK MAN: To, čo sa im odohráva v hlave, si nevieme predstaviť tak či tak. Zachovajte pokoj a rozvahu. A hlavne: zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať! No a čo, ak sa to naozaj prevalí? Zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať!

6. Odmietate

Rozumieme tomu, že pracujete – ako aj my, ale nie tomu, že stále potrebujete spať ako také bábätká.  Zvlášť vtedy, keď sa nachystáme a vyštafírujeme, lebo si robíme na vás zálusk a vy o ôsmej zaspíte. V inom prípade poviete, že ste unavený. To vás málo priťahujeme? Máte inú? Kompenzujete si to inak/inde? Presne tieto myšlienky máme v hlavách a dosť nás deptajú. Výsledok? Hádka jak sviňa!

Tip SLOVAK MAN: To, že kompenzujete, je nám jasné. Všetci ľúbime svoje obľúbené jedlo, ale nejeme ho každý deň. Občas sme mu jednoducho „neverní“, no napriek tomu je to stále naše obľúbené jedlo. Problém je, že jedlo nie je frajerka ani manželka a ony túto logiku nechápu. Poraďme si teda tiež metaforicky: Dobrí obchodníci hovoria, že ak zákazníkovi niečo predáte, je vhodné reálne nastaviť jeho očakávania. Ak bude mať zákazník privysoké očakávania, bude sklamaný a príde „hádka jak sviňa“. Ak mu však dáte jasne vedieť, že „zásufkovej deň“ je iba v stredu a v sobotu a v tieto dni si užijete svoje „obľúbené jedlo“, môžete si dlhodobo užívať svoj harmonický vzťah. A tiež ten milenecký ;-)

7. Nedvíhate/neodpisujete

Vieme, že máte telefón stále pri sebe, aj keby vás mučili, preto nás vie dosť vytočiť, keď vám voláme a nedvíhate. Zvlášť, keď potrebujeme niečo súrne. Rovnako to platí aj pri správach. Pri akejkoľvek písomnej komunikácii, okrem SMS, vidíme, či už na telefóne alebo PC, keď ste online a keď si správu prečítate. Takže, ak naše správy ignorujete, koledujete si zase o menší či väčší výstup – záleží od obsahu správy.

Tip SLOVAK MAN: Ach, my nešťastní zemepáni modernej počítačovej doby. Na všetku bolesť je liek a tu sme za radu zašli k tým najpovolanejším – najväčším záletníkom. Tí radia: manželku či frajerku si držte na jednom komunikačnom kanáli. Ideálne na SMSkách. Chybu robia tí, čo ju majú aj na WhatsApp, aj na Facebook chate, G-Talku a nevieme, kde ešte možne aj nemožne. Sadnite si s ňou a vymyslite si nepriestrelné alibi, čo robíte, ak neberiete alebo neodpovedáte na SMS. Následne, keď už je „čistý vzduch“, zadychčaný jej zavolajte: „miláčik, volám ti ihneď, ako je to možné, čo sa deje?“

8. Kamaráti sú prednejší

To, že máme rady vašich kamarátov neznamená, že budeme tolerovať skutočnosť, že viac rozprávate a premýšľate nad programom s nimi ako s nami. Hlavne potrebujeme vidieť iniciatívu, návrh či plán spoločného programu, to ostatné už zorganizujeme aj my. Ale pokiaľ budete stále čakať len na to, kedy čo vygooglime a navrhneme, neveští to nič dobré. Zvlášť, keď nás provokujete rečami, že čo a kedy budete robiť s chalanmi.

hadka-3

Tip SLOVAK MAN: Sadnite si s ňou a porozprávajte sa na túto tému. Ujasnite si dôležité veci. Hlavne nech vám nič nezakazuje, pretože „miláčik, zakázané ovocie chutí najlepšie, nevytváraj ho“. A kamošov už vôbec nie, pretože ste spolu vyrastali, máte k sebe určitý citový vzťah a jednoducho ste naučení tráviť čas spolu. Je to normálne, kamošov majú všetci, mal ich aj jej bývalý a bude ich mať aj jej budúci. Je dôležité ju uistiť, že počas chvíľ strávených s kamošmi sa nemusí cítiť ohrozená. Že s ňou chodíte, pretože ju ľúbite a preto, aká je výnimočná, bla bla… A nie preto, aby ste ju pri prvej príležitosti podviedli. Zároveň však, ako sme spomínali aj v bode 6, je potrebné správne nastaviť jej očakávania – hlavne nech nesedí doma na zadku a nečaká, kedy jej napíšete, pretože vám počas kalby s kamošmi ubehne hodina za 2 minúty, počas ktorých si na ňu, samozrejme, že ani nespomeniete. Kým ona prereve doma štyri megavýhodné balenia vreckoviek, čo kúpila v akcii a má pocit, že tá hodina trvá večnosť. Ak je to možné, dajte jej vedieť o záťahoch s kamošmi s dostatočným predstihom a trvajte na tom, nech si ona tiež spraví babský večer. Pekne nás všetkých poohovárajú, vypijú fľašku vínka a dobre im bude. Alebo vás zaskočí nejaký váš „dobrý kamarát“, ale poďme preč od týchto čiernych myšlienok ;-) Nemenej dôležité je dať hlavne nezadaným kamošom školenie o tom, aby pred vašou frajerkou držali hubu a boli pripravení na zákerné otázky. Hlavne nespomínať žiaden striptíz a štetky, vlastne nič, čo sa týka žien a už vôbec nie tie dve študentky zo včera, čo si k vám prisadli a potom ste ich brali taxíkom, už ani neviete kam. Ujasnite si, čo budete hovoriť, nech sú verzie aspoň podobné :-)

9. Nezaujímate sa

Tiež nás vie pekne zamrzieť, keď máme niečo dôležité, na čo sa pripravujeme alebo tešíme a vy sa nás ani neviete opýtať, ako bolo. Vtedy si fakt myslíme, že nás máte v p*či. A či máte alebo nie, to už nám nevysvetlíte. Proste ste sa mali ozvať a hotovo!

Tip SLOVAK MAN: Podporujte ju, je to predsa vaša baba! Opýtajte sa jej na rovinu, čo sú jej životné priority, na čom jej naozaj záleží a čo ju baví. Ak jej napríklad záleží na tom, aby doštudovala a ide na dôležitú skúšku, zavolajte jej ihneď po tom a nedočkavo sa pýtajte, ako to dopadlo. Pochváľte ju a aspoň predstierajte, že vám na tom záleží a tiež ju poľutujte, ak sa nepodarilo a povedzte jej, že nabudúce to určite dá.

10. Neupratujete

Upratovaním nemyslíme umývanie okien alebo každodenné utieranie prachu. Stačilo by nám, keby ste nemali pri posteli nonstop 20 párov špinavých ponožiek dovtedy, kým ich do „koša“ nehodíme my. Taktiež by ste nás potešili, keby ste si občas za sebou umyli hrnček a špinavý tanier. Zvlášť, keď nám to sľúbite.

Tip SLOVAK MAN: Ak ste naplnili body 1 až 9, na toto sa naozaj môžete s chuťou vykašľať :-) Povedzte jej, že to nenávidíte, a že od nej tiež nechcete, aby zapájala domáce kino alebo vŕtala do steny diery na poličky. A že ju milujete preto, lebo to chápe a bez pindov to umyje za vás ;-) Dôležité ale je: poďakujte a aspoň sem-tam jej dajte najavo, ako si vážite, že ju máte a že vás ľúbi takého, aký ste. O čom by sa potom s babami na tom víne rozprávali, keby mala doma „pána dokonalého“, no nie?