Jaromír Jágr má 45 rokov a stále je aktívnym hráčom NHL. Dvakrát vyhral Stanley Cup a historicky patrí vôbec k najlepším európskym hokejistom hrajúcim v NHL, pričom túto sezónu odohral v drese Florida Panthers. Ak ste Jardovým fanúšikom, toto by ste mali o ňom rozhodne vedieť! 1. Starý otec Jaromíra Jágra zomrel v roku 1968 pri udalostiach, kedy vojsko ZSSR vpadlo na územie Československa. Práve na jeho počesť nosí na drese číslo 68.

2. Prvý zápas za Pittsburgh Penguins odohral vo svojich 18 rokoch. Vtedy väčšina súčasných hráčov NHL ešte nebola na svete.

3. Už ako deväťročný urobil 2000 drepov a 100 klikov denne, pričom doteraz stále tvrdo trénuje. O polnoci vraj pravidelne korčuľuje s vestou plnou závažia.

4. Jágr nepije ani nefajčí, no k jeho nerestiam patria hazardné hry. V kasínach a na internete prehral milióny a nachádza sa dokonca na 9. mieste najväčších gamblerov z oblasti športu.

jaromír jágr

5. Často mal problémy s políciou kvôli nedodržiavaniu dopravných predpisov. Za prekročenie rýchlosti dostal množstvo pokút.

6. V NHL má netradičný fanklub 18-tich mužov, ktorí na každý zápas chodia v parochniach pripomínajúcich jeho účes.

7. V roku 1998 sa s Jágrom vyfotil jeho veľký fanúšik, malý chlapec Milan Lucic. O 15 rokov neskôr hrali spolu v tíme Boston Bruins.

8. V hlasovaní do All Star Game v roku 2000 dostal od fanúšikov viac ako milión hlasov a bol prvým hráčom s takýmto počtom hlasov vôbec.

9. V USA mal vlastnú značku arašidového masla.

jaromír jágr, značka arašidové maslo

10. Po každom strelenom góle zasalutuje.

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk – TU

Zdroj: wikipedia.com, YouTube.com | Foto: Facebook.com, YouTube.com